Галичина.Інфо

У цьому році США відправить до Марса наукову лабораторію

У цьому році США відправить до Марса наукову лабораторію У 2011 році США відправить до Марса наукову лабораторію, оснащену російським детектором нейтронів. Про це повідомили у Федеральному космічному агентстві за підсумками переговорів між главою Роскосмоса Анатолієм Перміновим та адміністратором NASA Чарльзом Болденом.

Як повідомив представник Лабораторії реактивного руху Едвін Канн, місія покликана відповісти на питання - чи є життя на Марсі? Космічний апарат буде складатися з трьох модулів - перелітного, посадкового і марсоходу. Маса космічного апарату - 3,4 тонни, всюдихода - 930 кілограмів, маса наукової апаратури, встановленої на всюдиході - 80 кілограмів. "Всього на всюдиході передбачається встановити 10 приладів. Всі вони покликані встановити, чи було життя на Марсі в минулому, або, може, воно є зараз", - повідомив Канн.

"За допомогою генератора-гармати, розробленого у Всеросійському інституті автоматики імені Духова, і створених в Інституті космічних досліджень детекторів ми зможемо дослідити склад марсіанського грунту на глибині до одного метра, що дозволить геологам визначити вміст води в грунті та з'ясувати мінералогічні умови формування планети", - розповів Ігор Митрофанов, завідувач лабораторії Інституту космічних досліджень, де був створений прилад ДАН.

Нейтронний генератор, встановлений під днищем марсохода, за командою із Землі буде обстрілювати нейтронами поверхню Марса. За одну мікросекунду генератор вистрілює 10 мільйонів нейтронів, які потім починають виходити з-під поверхні. Детектори протягом кількох мілісекунд реєструють у відповідь випромінювання наведених нейтронів.

"По тому, з яким потоком і енергією вони будуть виходити з-під поверхні, ми, як на рентгенівському знімку, зможемо визначити, з чого складається грунт у тій чи іншій точці вздовж траси руху", - пояснив суть експерименту Митрофанов. "У апаратурі ДАН сконцентровані передові технології в галузі космічного приладобудування та ядерної фізики, які зараз має у своєму розпорядженні Московія", - підкреслив він.

Марсохід не буде мати сонячних батарей. Енергією його буде живити встановлене на кормі плутонієве джерело. "Оскільки ресурс марсохода залежить не від сонячних батарей, а від надійності самої конструкції апарату, передбачається, що він зможе дослідити поверхню Марса протягом двох земних років", - підкреслив Митрофанов.

Ресурс генератора - 10 мільйонів імпульсів, яких вистачить на весь термін роботи апарату, якщо подавати імпульс кожні 10-20 секунд. "В областях, де очікується присутність у грунті водню або води, імпульсів буде більше, апаратура буде сканувати поверхню найбільш цікавих ділянок для детального вивчення грунту контактними методами із застосуванням аналітичних приладів марсохода", - зазначив він.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У цьому році США відправить до Марса наукову лабораторію

топ

  Цей день в історії.
  5 липня:

  1919 - Є.Петрушевич на вимогу С.Петлюри звільнив з посади головнокомандувача Галицької армії генерала О.Грекова і призначив генерала М.Тарнавського, начальником штабу став полковник А.Шаманек.

  1941 - у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна С.Бандера. Потім він утримувався під домашнім арештом.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014