Галичина.Інфо

Мощі св. Йосифа Більчевського перенесуть до Митрополичої базиліки у Львові

Мощі св. Йосифа Більчевського перенесуть до Митрополичої базиліки у Львові 19 квітня у Львові відбудеться процесійне перенесення мощей св. Йосифа Більчевського, Архієпископа Львівського з місця його поховання на Янівському цвинтарі до крипти в Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. Відповідний дозвіл на перепоховання 18 березня 2011 року надав Виконавчий комітет Львівської міської ради.

Програма:
10:00 - Молебень на Янівському кладовищі (вул. Шевченка);
10:15 - Урочиста процесія з мощами Святого Йосифа Більчевського вулицями Львова (Шевченка, Городоцька, пр. Свободи, Беринди, пл. Катедральна);
12:00 - Свята Меса у Львівському Катедральному Соборі.

Урочисте перенесення мощів св. Йосифа Більчевського до Митрополичої базиліки у Львові очолить Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський.

Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 р. у Віламовицях в Польщі. 6 липня 1884 р. після закінчення духовної семінарії був висвячений на священика. У 1886-1888 рр. навчався на богословських факультетах у Відні, Римі, Парижі та Польщі. У 1890 р. захистив докторську дисертацію у Ягелонському університеті у Кракові. З 1890 р. був професором догматичного богослов’я, пізніше деканом богословського факультету, а з 1900 р. займав посаду Ректора Львівського університету. 20 січня 1901 р. Святіший Отець Лев XIII призначив Йосифа Більчевського Архієпископом Митрополитом Львівським. На єпископа був висвячений у Львівській латинській катедрі Успіння Пресвятої Діви Марії. Помер 20 березня 1923 р. у Львові.
Святіший Отець Йоан Павло II під час свого візиту до України 26 червня 2001 р. у Львові проголосив Йосифа Більчевського Блаженним, а 23 жовтня 2005 р. у Ватикані Святіший Отець Бенедикт XVI канонізував його, зарахувавши до лику святих Вселенської Католицької Церкви.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Мощі св. Йосифа Більчевського перенесуть до Митрополичої базиліки у Львові

топ

  Цей день в історії.
  20 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014