Галичина.Інфо

68 років з дня першого вживання ЛСД

68 років з дня першого вживання ЛСД 19 квітня 1943 вчений Альберт Гофманн навмисно, першим з людей прийняв психоактивний наркотик ЛСД. Вчений навмисно прийняв 250 мкг. ЛСД. Через деякий час у нього почали виявлятися симптоми - запаморочення і занепокоєння. Через деякий час ефект став настільки сильний, що Альберт не міг більше складати зв'язні пропозиції і, під наглядом свого асистента, повідомленого про експеримент, вирушив на велосипеді додому. Під час поїздки він відчув ефект ЛСД, тим самим, зробивши цей день датою першого в світі психоделічного досвіду з ЛСД, також цей день ще називають - Днем велосипеда.

Під час їзди Гофманн зауважив, що його суб'єктивні відчуття не відповідали об'єктивним (вченому здавалося, що він їде дуже повільно, хоча насправді він в рази перевищував швидкість). Також у Гофманна виникла низка галюцинацій: знайомий бульвар по дорозі до дому перетворився для вченого в картину Сальвадора Далі. Йому здавалося, що будівлі покрилися дрібними накрапленнями. По приїзду додому він попросив асистента викликати лікаря і попросити у сусіда молока, яке він вибрав як загальну протиотруту при отруєннях. Викликаний лікар не зміг знайти у пацієнта ніяких відхилень, крім розширених зіниць. Однак, протягом кількох годин Гофманн перебував у стані марення - йому здавалося, що він став одержимий демонами, що його сусідка - відьма, що меблі в його будинку загрожують йому. Після цього почуття тривоги відступило, йому на зміну прийшли різнокольорові образи у формі кругів і спіралей, які не пропадали навіть при закритих очах. Також Гофманн розповідав, що звук проїжджаючого автомобіля сприймався ним у формі оптичного образу. У результаті Альберт заснув, а вранці почував себе трохи втомленим, і весь день, за його словами, сенсорна чутливість була посилена. Через три дні, 22 квітня він написав про свій експеримент і досвід, а пізніше помістив цю замітку в свою книгу ЛСД - моя важка дитина.

ЛСД - напівсинтетична психоактивна речовина з сімейства лізергамідів. ЛСД може вважатися найвідомішим психоделіком, що використовувалися або використовувані як рекреаційний наркотик, а також як інструмент у різних трансцендентальних практиках, таких як медитація, психонавтика. У чистому вигляді ЛСД не має кольору, запаху і злегка гіркуватий на смак.
Після свого відкриття ЛСД передбачався до використання в психіатрії для лікування різних розладів і захворювань психіки, наприклад, шизофренії. Початкові результати медичного використання демонстрували великий потенціал, проте згодом використання ЛСД у молодіжному середовищі вийшло з-під контролю й набуло занадто великий розмахів, що викликало політичний скандал і призвело до повної заборони ЛСД для будь-яких цілей, як медичних, так і рекреаційних.

Рекомендовано до перегляду:

» » » 68 років з дня першого вживання ЛСД

топ

  Цей день в історії.
  18 серпня:

  1830 — народився Франц-Йозеф, імператор Австро-Угорщини.

  1956 — народився Василь Герасим\'юк, український поет, шевченківський лауреат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014