Галичина.Інфо

Керівництво Всесвітньої Ради Церков закликає всіх християн святкувати Пасху в один день

Керівництво Всесвітньої Ради Церков закликає всіх християн святкувати Пасху в один день Генеральний секретар Всесвітньої Ради Церков пастор Олаф Фюксе Твейт у своєму Великодньому посланні виділив екуменічний аспект святкування Воскресіння Христового. Він висловив задоволення тим фактом, що в цьому році – вже вп'яте за останнє десятиліття – християни Сходу і Заходу святкують Великдень в один і той же день.

На жаль, такий збіг дня Великодня за Юліанським та Григоріанським календарем буде мати місце лише через 6 років, а потім – тільки в 2025 р. Лютеранський пастор з Норвегії, який очолює велику екуменічну організацію, зазначив, що зусилля з узгодження дати святкування Великодня робляться вже протягом 30 років. Він закликав продовжувати ці зусилля, висловивши надію, що мета в кінці кінців буде досягнута, повідомляє НХМ з посиланням на sibcatholic.ru.

Генеральний секретар Всесвітньої Ради Церков також відновив заклик до всіх сповідників Христа, який вже прозвучав у січні під час Тижня молитов за єдність християн, зустрічатися в період п'ятдесяти днів від Великодня до свята Зіслання Святого Духа на спільних трапезах.

Заклик до спільного святкування Воскресіння Христового минулоріч також озвучив Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету. У заклику, зокрема, сказано: Одночасно християни цілого світу можуть об’єднати свою молитву і свої зусилля, щоб цей період 2010-2011 років став підготовкою до спільного святкування Пасхи, щоб 8 квітня 2012 року скрізь, де християни знайдуть консенсус та отримають благословення від своїх єпископів, або вищої церковної влади, відзначали разом світлий празник Воскресіння Христового. Всі, хто хоче підтримати цей заклик, можуть надсилати підписи на адресу: ies.ucu@gmail.com

У коментарі РІСУ координатор дистанційної магістерської програми Екуменічних наук Інституту Екуменічних студій УКУ о. Роман Фігас розповів, що рішення, яке могло б задовольнити усі християнські Церкви у плані обчислення єдиної дати для святкування Пасхи, було прийняте 1997 року в Сирії, в м. Алеппо, на нараді – консультації різних християнських Церков. В основі цього заклику лежать постанови першого Вселенського собору у Нікеї, які пропонують обчислювати дату Пасхи в першу неділю після повного місяця, після весняного рівнодення. Учасники зустрічі в Алеппо закликали використовувати при цьому сучасні астрономічні дані (по Єрусалимському меридіану).

15 травня 2009 року Інститут Екуменічних Студій організував спеціальний семінар на тему «Єдина дата Пасхи – можлива: Алеппський консенсус 1997 року». Зустріч була організована в рамках Магістерської програми екуменічних наук Українського Католицького Університету та Львівського національного університету імені Івана Франка. До обговорення також долучилися представники багатьох християнських Церков Львова.

Головні доповідачі семінару представили та проаналізували документ із Алеппо, обговорили рекомендації, які він пропонує для встановлення спільного методу обчислення Пасхи (принцип: збереження норм І Вселенського Собору у Нікеї, підрахунок астрономічної дати найбільш точним науковим способом та використання як основи для підрахунків Єрусалимського меридіану). Окрім цього, було наголошено на важливості пошуку спільної дати для святкування найбільшого християнського свята та особливої ролі, яку відіграє консенсус 1997 року на шляху до цієї мети. Учасники семінару у Львові дійшли висновку, що алеппські рекомендації є найбільш прийнятними для усіх християнських Церков як Cходу, так і Заходу. Вони переконані, що їхнє застосування для встановлення спільного святкування світлого празника Воскресіння Христового «стало б чудовим свідченням дієвості Святого Духа у світі».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Керівництво Всесвітньої Ради Церков закликає всіх християн святкувати Пасху в один день

топ

  Цей день в історії.
  8 грудня:

  1868 — у Львові засноване товариство «Просвіта».

  1919 — коаліція союзників (члени Антанти) визнала східним кордоном Польщі «лінію Керзона», юридично затвердивши анексію Польщею деяких українських етнічних земель — Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Посяння.

  1963 — розпочав свою роботу Український католицький університет імені святого Климента в Римі.

  2013 — о 18:00 в Києві під час мітингу на Євромайдані повалено пам\'ятник Леніну на Бесарабці.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014