Галичина.Інфо

Завтра у Львові відкриється проект «ETHNO’лялька»

Напередодні Великодніх свят, 20 квітня, у Львівському Палаці мистецтв розпочнеться ІІІ Львівський фестиваль «Ляльковий світ», проект «ETHNO’лялька». Цього року, на відміну від попередніх фестивалів, організатори поділили фестиваль «Ляльковий світ» за тематикою, адже щороку кількість експонатів збільшується. Проект «ETHNO’лялька» триватиме з 20 квітня -1 травня, а у вересні цього року відкриють проект «LАDY&TEDDY», повідомила прес-секретар фестивалю «Ляльковий світ» Ольга Швед.

Величезний простір Палацу мистецтв загальною площею 600 кв.м. заповнять сучасні етнічні українські ляльки в найрізноманітніших варіаціях - від древніх і забутих до сучасних. Головна лялька фестивалю – лялька-мотанка - оберіг і водночас архетип матері, дитини, роду, символ, насичений позитивною енергією. Мотанка - це особливий вид ляльки, що виник одночасно практично в усьому світі майже 5 тисяч років тому. В давнину такі ляльки використовувалися як ритуальні. Українська лялька-мотанка відрізняється від інших слов’янських ляльок тим, що у неї на голові є особливий знак – знак сонця, знак хреста. Про ці та інші особливості етно-ляльки розкаже спеціальний гість фестивалю - Громовиця Бердник, письменниця і культуролог, донька відомого дослідника мольфарів Олеся Бердника. Вона досліджує ритуальні і магічні особливості стародавніх українських ляльок.

Міні-лекцію на тему "Українська лялька-мотанка - оберіг душі" Громовиця Бердник прочитає 20 квітня о 16.00 на ІІ поверсі Палацу мистецтв.
В 17:00 відбудеться урочисте відкриття фестивалю «ETHNO’лялька».
Організатори запрошують усіх відвідувачів одягнути народний український одяг.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Завтра у Львові відкриється проект «ETHNO’лялька»

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014