Галичина.Інфо

Блаженніший Святослав розповів Президенту України, що УГКЦ досі чекає реабілітації

Блаженніший Святослав розповів Президенту України, що УГКЦ досі чекає реабілітації Під час першої зустрічі керівників Церков і релігійних організацій України з Главою української держави Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав підняв питання богословської освіти в Україні, повернення церковного майна та побудову на паритетних засадах стосунків між Церквами і релігійними організаціями та українською державою.

Оцінюючи результати першої зустрічі Глави держави з очільниками Церков, Блаженніший Святослав зазначив, що вона вийшла досить конструктивною. «Було видно, що ця зустріч перша, але не остання», – зазначив Блаженні ший Святослав, повідомляє Департамент інформації УГКЦ..

«Найперше говорив про богословську освіту», – повідомив Глава Церкви в коментарі Департаменту інформації УГКЦ. Блаженніший Святослав висловив вдячність владі за те, що нарешті богослов’я визнано окремим напрямком гуманітарних наук. Водночас Першоієрарх наголосив на потребі здійснення подальших важливих кроків, з тим щоб «богослов’я могло дійсно реально бути відкритим для акредитації на державному рівні у навчальних закладах України», сказав Блаженніший Святослав.

Наступною темою, яку порушив Глава УГКЦ на зустрічі з Президентом України, була ситуація, пов’язана з питанням реституції церковного майна: «Я говорив, що наша Церква свого часу була репресована сталінським режимом і ще до сьогоднішнього часу чекає своєї реабілітації», – повідомив Блаженніший Святослав, зауваживши, що питання повернення церковного майна торкнулися майже всі представники Церков і релігійних організацій.

«Тут мова не йде лише про храми. Мова йде про інші види майна, які наша Церква мала, оскільки Церква не лише молиться, а також займається виховною, навчальною, просвітницькою, благодійницькою діяльністю», – сказав Першоієрарх УГКЦ і висловив переконання, що зі свого боку Церква до практичного вирішення цього питання готова.

У третій частині своєї промови Блаженніший Святослав підкреслив важливість становлення і діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Глава УГКЦ підкреслив, що такого досвіду церковно-державної співпраці не існує в інших країнах, і українці могли б поділитися ним з іншими. На думку Першоієрарха Церкви, ВРЦіРО не лише допомагала знаходити певні способи для співпраці між різними конфесіями: «Так само це дуже гарна нагода і можливість будувати стосунки між Церквами і релігійними організаціями та українською державою на паритетних основах», – підкреслив Предстоятель Церкви.

Глава греко-католиків також запропонував учасникам зустрічі створити робочий орган між ВРЦіРО і Адміністрацією Президента, щоб «можна було швидко, оперативно, в робочому режимі вирішувати всі ті питання, які виникають в нашій праці, нашій діяльності, в нашому існуванні».

Також новопоставлений Першоієрарх Церкви подякував Главі держави за привітання зі сходженням на престол. Блаженніший Святослав зауважив, що великий букет білих троянд, яким привітав Главу УГКЦ Президент, був для нього несподіванкою.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Блаженніший Святослав розповів Президенту України, що УГКЦ досі чекає реабілітації

топ

  Цей день в історії.
  9 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014