Галичина.Інфо

У Єгипті знайшли 14-метрову статую фараона Аменхотепа

У Єгипті знайшли 14-метрову статую фараона Аменхотепа У Єгипті під час розкопок у районі міста Луксор знайшли найбільшу статую фараона Аменхотепа Третього, повідомляє міністерство у справах старожитностей країни. Статуя заввишки 13 метрів 65 сантиметрів з кольорового кварциту свого часу прикрашала північний вхід у храм Аменхотепа Третього. Таких статуй було дві. Обидві були зруйновані під час потужного землетрусу в 27 році до нашої ери.

Археологічні розкопки проводилися під керівництвом держміністра у справах старовини Захі Хаваса. За словами Хаваса, зараз археологи виявили вже кілька фрагментів статуї і очищають їх від піску. Ученим ще належить розкопати голову пам'ятника. Статуя буде відреставрована і встановлена на історичному місці біля північних воріт храму Аменхотепа Третього. Потім археологи займуться пошуком другої аналогічної статуї.

Фараон Аменхотеп Третій (XVIII династія, правив приблизно у 1388-1351 роках до нашої ери) вважається суперечливою фігурою в історії Стародавнього Єгипту. З одного боку, час його правління розглядається одним із найбільших періодів розквіту давньоєгипетської цивілізації, про що свідчать грандіозні храмові комплекси, чудові пам'ятники скульптур, витончені твори мистецтва, які вважаються шедеврами найкращих єгипетських зборів музеїв світу. З іншого боку, саме в епоху цього фараона, ревного шанувальника традиційних єгипетських богів, коли царське самообожнювання досягло небаченого розмаху, зародилися корені майбутньої амарнської реформи.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Єгипті знайшли 14-метрову статую фараона Аменхотепа

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014