Галичина.Інфо

Американські астрономи склали найдетальнішу тривимірну карту Всесвіту

Американські астрономи склали найдетальнішу тривимірну карту Всесвіту Американські астрономи склали найдетальнішу тривимірну карту Всесвіту. Як повідомляє The Daily Mail, карта відображає космічні об'єкти такими, якими вони були 11 мільярдів років тому - з огляду на відстань, на якій вони знаходяться.

Як заявляють творці, унікальність їхньої карти полягає в тому, що попередні зображення Всесвіту демонстрували стан, в якому вона була не 11, а сім мільярдів років тому. Тепер зіставлення двох карт може уточнити уявлення вчених про те, як розширюється Всесвіт, і допомогти розібратися в темній енергії, за рахунок якої і відбувається її розширення.

Творці карти досліджували 14 тисяч квазарів - надзвичайно яскравих небесних об'єктів, сила світіння яких дозволяє розрізняти їхнє світло на особливо далеких відстанях і вивчати по них історію розвитку Всесвіту.

Світло квазарів на шляху до Землі висвітлює міжгалактичні хмари водню, які вбирають світлові хвилі певної довжини. Через це явище і формуються зображення у вигляді кольорових плям: червоний колір свідчить про великі кількості газу, а синій - про незначні концентрації водню.

"Тут ми бачимо міжгалактичний водень, який затримує світло. Дивитися крізь нього - це все одно що дивитися на Місяць крізь хмари: адже ми розрізняємо форму хмар завдяки місячному світлу, яке вони затримують", - пояснила фізик Анже Слосар з Брукхевенської національної лабораторії Департаменту енергетики США.

Унікальною робить працю вчених і нове обладнання: спектральний телескоп BOSS дозволить виміряти швидкість розширення Всесвіту 11 мільярдів років тому з точністю до 2%, заявив учений Патрік Макдональд, що працює в лабораторіях Лоуренс Берклі та Брукхевена. "Враховуючи, що ніхто досі не вимірював швидкість розширення космосу в такий давній період, це дуже захоплююча перспектива", - говорить він.

Анже Слосар додала, що темна енергія, що, як вважається, зародилася сім мільярдів років тому, насправді існувала ще 11 млрд років тому. А це відкриття, у свою чергу, надає великі можливості для виявлення всіляких аномальних процесів у Всесвіті.

Нагадаємо, в грудні минулого року фахівці NASА створили найточнішу карту Місяця.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Американські астрономи склали найдетальнішу тривимірну карту Всесвіту

топ

  Цей день в історії.
  13 серпня:

  1941 — український батальйон «Нахтігаль» відкликано з фронту та перевезено до Нойгаммера.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014