Галичина.Інфо

Книгу про Понтифіка Івана Павла ІІ презентовано у Львові

Книгу про Понтифіка Івана Павла ІІ презентовано у Львові "Вівторки любив найбільше" - під такою назвою представив на суд читачів свою розповідь про харизматичного Понтифіка Івана Павла ІІ його колишній секретар - львівський архієпископ Мечислав Мокшицький. Нещодавно книга, яку випустило польське видавництво "М", вийшла й українською мовою. З цього приводу у Львівському кафедральному соборі відбулась зустріч читачів з автором.

Як зазначив під час презентації архієпископ Мечислав Мокшицький, написати свої спогади про Папу Івана Павла ІІ, показати щоденне людини, котра ще нещодавно була серед нас, а тепер зачислена до сонму небожителів, його просили священослужителі. Адже протягом дев`яти років він майже невідлучно був поруч з Понтифіком, бачив його радості і печалі, його подвижницьку працю задля миру і добра на землі.

Книга написана у формі діалогу між польською журналісткою Бригітою Грисяк та автором. У такий простий спосіб Мечислав Мокшицький намагався розповісти про Папу, про його шану і вдячність в повсякденності, якої він вчив і оточуючих.

"У цій книзі я хотів зобразити Святішого Отця звичайною людиною і водночас в цій нормальності показати його велич і святість, - зазначив Мечислав Мокшицький.- Папа Іван Павло ІІ любив жартувати. На якомусь прийомі, всі сиділи за столом, коли прийшов час вставати, то я допомагав Святішому, відсовуючи крісло. Він тоді сказав мені: "Якщо у тебе запитають, що ти робиш тут, то скажи, що витягуєш Папу з-під столу".

Одночасно Кароль Войтила дуже любив спорт: він бігав, займався на тренажерах, плавав в басейні, грав у теніс та ін. Коли у Ватикані на прохання Папи збудували басейн, то преса це критикувала. Вони закидали Папі, що є багато країн, де бідують люди, запитували, чи то не є для Папи вигода? На що Папа Іван Павло ІІ сказав, що запитував скільки коштує організація конклаву (зборів, на яких кардинали-виборці, кожен з яких теоретично має шанси бути обраним, обирають Папу Римського), і додав, що "ліпше подбати про здоров'я Папи".

За словами Мечислава Мокшицького, святіший Отець Іван Павло ІІ мав широке бачення Церкви, суспільства. Він хотів, щоб люди були толерантними одне до одного, жили у мирі, тому налагоджував контакти з представниками всіх віросповідань. Понтифік понад усе ставив християнські цінності і разом з тим вшановував усіх людей, їхню віру. Він намагався дійти до кожного, багатого чи бідного, освіченого чи ні, і для цього багато подорожував.

"Святіший Отець показав мені, що перш за все треба бути людиною, поважати кожного, вміти вислухати, навчив глибокої віри та довірливої молитви",- сказав автор.

Українське видання книги ініціювали київське видавництво "Дух і літера" за підтримки Польського інституту та Католицького медіацентру.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Книгу про Понтифіка Івана Павла ІІ презентовано у Львові

топ

  Цей день в історії.
  14 липня:

  1894 — у Львові відбувся перший на території Галичини і України футбольний матч — змагались команди Львова і Кракова.

  1919 - Диктатор ЗУНР Є.Петрушевич віддав наказ про перехід Галицької армії через Збруч і з\'єднання її з Армією УНР.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014