Галичина.Інфо

УКУ співпрацюватиме з Опольським університетом Польщі

УКУ співпрацюватиме з Опольським університетом Польщі 30 травня в УКУ відбулось підписання угоди про спільну співпрацю між Українським католицьким університетом та Богословським факультетом Опольського університету (Польща).

«На сьогодні ми виділяємо три найважливіші напрямки співпраці між нашими університетами – спільні історичні дослідження, екуменічний діалог та розуміння літургій східного і західного обряду. З цього ми почнемо нашу взаємну співпрацю, – зазначив декан Богословського факультету Опольського університету, професор о. д-р Станіслав Рабей. – Таким чином, ми хотіли б відкрити нову сторінку у відносинах між Україною та Польщею».

За словами ректора УКУ о. д-ра Бориса Ґудзяка, угода між УКУ та Опольським університетом передбачає співпрацю у галузі освіти, наукових досліджень. «Це також взаємообмін професорами, викладачами, студентами та аспірантами, організація спільних магістерських досліджень, створення єдиного інформаційного простору», – сказав ректор УКУ.

З цього приводу Станіслав Рабей додав, що Опольський університет зацікавлений у обміні студентами з УКУ. «Ми також хочемо розробити докторську програму, адже уже маємо досвід співпраці із українськими докторами».

На думку декана богословського факультету, такий спільний проект дозволить вибудувати нові моделі єдності в Європі, а також нову модель україно-польських відносин. «Нам треба говорити правду про складні періоди у нашій спільній історії, які на разі ще не розв’язані», – зазначив о. д-р Станіслав Рабей.

Хоча головний акцент у співпраці робитимуть на богослов’ї, обидві сторони не обмежаться лише вивченням теології: «Це має бути екуменічний діалог, адресований передусім до молодих людей. Тому програма передбачатиме вивчення історії, музики, літургіки. Для багатьох європейців Україна видається ще terra incognita – ми би хотіли відкрити нашу слов’янську близькість», – наголосив декан Богословського факультету Опольського університету.

Опольський університет співпрацює близько з 20 університетами, не лише у Європі. Підписання угоди з Українським католицький університетом – це перший крок у співпраці Опольського університету зі Східними партнерами.

Опольський університет створений 1994 року в результаті злиття двох навчальних закладів: Педагогічного інституту ім. Сілезьких Повстанців (1950-1994) та існуючої з 1981 року Опольської філії Католицького університету у Любліні. Це спільнота студентів, вчених і адміністративних співробітників, що організовують навчальний процес, нараховує 20 тисяч осіб. В Опольському університеті читають лекції видатні польські та європейські вчені, митці та інтелектуали.

Опольський університет є науковим центром, що динамічно розвивається. Зараз тут діє вісім факультетів – філологічний, історії та педагогіки, богослов’я, факультет математики, фізики та інформаційних технологій, факультет природничих і технічних наук, факультет економіки, факультет права і адміністрації, факультет хімії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » УКУ співпрацюватиме з Опольським університетом Польщі

топ

  Цей день в історії.
  12 липня:

  1892 — народився письменник та графік Бруно Шульц.

  1921 - у Прикарпатській Україні створено Селянсько-республіканську партію.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014