Галичина.Інфо

Рекордно низька активність Сонця веде до глобального похолодання - НДІ астрономії

Рекордно низька активність Сонця веде до глобального похолодання - НДІ астрономії Через рекордно низьку сонячну активність на Землі може настати малий льодовиковий період. Так сказав на сьогоднішній прес-конференції провідний фахівець НДІ астрономії Харківського національного університету ім. Каразіна, геліофізик Геннадій Марченко. За його словами, наразі на Сонці мало плям і практично немає спалахів, його активність знизилася втричі порівняно з попередніми сонячними циклами.

Сонячний цикл в середньому триває 11 років. За цей час на Сонці відбувається до 170-ти спалахів. У нинішньому циклі - з початку 2008 року - харківські астрономи зафіксували за допомогою спектрогеліографа тільки два спалахи. Коли протягом 70-ти років поспіль не було сонячних плям, це призвело до виникнення на Землі періоду, який отримав наукову назву малого льодовикового.

Ймовірність того, що через 10-20 років подібне знову станеться на Землі, дуже велика, вважає і директор НДІ астрономії, доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії УРСР Юрій Шкуратов.

Для довідки: малий льодовиковий період, який був найбільш виражений у 17 столітті та тривав до 19 століття, характеризувався глобальним похолоданням на 1-2 градуси Цельсія. Середньорічні температури на планеті через зменшення сонячних плям були найнижчі за останніх 2 тисячі років.

НДІ астрономії створено у 2002 році на базі університетської обсерваторії, яка відсвяткувала двісті років своєї історії. Інститут спеціалізується на дослідженні планет та астероїдів Сонячної системи. Тут створено каталог трьохсот мільйонів зірок нашої Галактики, зареєстрований у базі даних у Страсбурзі, - світовому центрі астрономічних досліджень.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Рекордно низька активність Сонця веде до глобального похолодання - НДІ астрономії

топ

  Цей день в історії.
  6 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014