Галичина.Інфо

У США виступили за виведення російських військ із Придністров'я

У США виступили за виведення російських військ із Придністров'я Сполучені Штати Америки виступають за виведення Російською Федерацією своїх військ і озброєння з території Молдови. Таку заяву зробив у неділю, 12 червня, на брифінгу в Кишиневі американський сенатор-республіканець, екс-кандидат на пост президента США Джон Маккейн після зустрічей з в.о. президента Молдови Маріаном Лупу і прем'єр-міністром республіки Володимиром Філатом.

Маккейн підкреслив, що московітські війська перебувають зараз у Придністровському регіоні Молдови, порушуючи норми міжнародного права, всупереч волі офіційної молдавської влади. Він також наголосив, що збереження російської військової присутності на Дністрі є грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності Молдови. За словами американського сенатора, США підтримують незалежність, територіальну цілісність Молдови і вважають, що виведення московітських військ буде сприяти процесу придністровського врегулювання.

Нагадаємо, в Придністровському регіоні Молдови перебуває оперативна група московітських військ (ОГРВ) чисельністю 1,5 тисячі військовослужбовців. Вона була створена 1 липня 1995 року на базі реформованої 14-ї гвардійської армії, яка після розпаду СРСР була переведена під юрисдикцію Московії.

Заява Маккейна прозвучала на тлі дипломатичного скандалу, що стався в російському посольстві в Кишиневі в п'ятницю, 10 червня. У ході прийому, організованого в посольстві з нагоди Дня Московії, на якому був присутній і в.о. президента Молдови Маріан Лупу, представники посольства РФ надали слово міністру закордонних справ Придністров'я Володимиру Ястребчаку, представивши його саме як главу МЗС Придністров'я, а не як політичного представника Тирасполя, як це прийнято у дипломатичній практиці ведення переговорів з придністровського врегулювання. Після цього представники МЗС Молдови залишили будівлю посольства РФ в Кишиневі. За ними пішли й дипломати посольств США, країн Європейського союзу і ОБСЄ.

Раніше Північноатлантичний альянс висловив готовність підтримати територіальну цілісність, незалежність, суверенітет і нейтральний статус Молдови.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У США виступили за виведення російських військ із Придністров'я

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014