Галичина.Інфо

На «Героїчній Тустані» вшанують вояків УПА та січових стрільців

На «Героїчній Тустані» вшанують вояків УПА та січових стрільців 26-27 червня на території Державного історико-культурного заповідника «Тустань» відбудеться фестиваль «Героїчна Тустань». Свято має на меті вшанувати українських героїв усіх часів – від давнини до сьогодення. Водночас, тема середньовіччя залишиться особливою для «Тустані», розповів на прес-конференції директор заповідника Василь Рожко. Цьому присвятять вже традиційний фестиваль «Ту Стань!», який відбудеться у серпні цього року.

На першому фестивалі «Героїчна Тустань», за задумом організаторів, вшанують вояків Української Повстанської Армії та стрілецтва. На їх пошану відбудеться реконструкція бою УПА та загонів НКВД, у якій візьмуть участь близько 50 «бійців». Відтворюватиме військові дії Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та «Зброя та спорядження «Штурм». Також в рамках фестивалю «Героїчна Тустань» відбудеться круглий стіл на тему героїки за участю відомого філософа та історика Олега Фешовця, повідомили організатори фестивалю.

Не менш насиченою буде і мистецька програма фестивалю. За словами режисера фестивалю Уляни Мороз, на сцені «Героїчної Тустані» виступатимуть молоді гурти, які, проте, знають що таке героїка та патріотизм. Другий день фестивалю буде присвячений авторській пісні та співаній поезії, заплановано конкурс виконавців «На вістрі слова та меча». Відбуватиметься він на дитинці середньовічної фортеці, адже як вважає організатор конкурсу Наталка Криничанка, особливість бардівської пісні – це дух, що вона несе, тож для її виконання часом не потрібно й мікрофона. Також у другий день. 27 червня, заплановано спільний концерт переможців конкурсу, його суддів та запрошених гостей. А на завершення «Героїчної Тустані» біля давніх скель запалять святкову ватру.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На «Героїчній Тустані» вшанують вояків УПА та січових стрільців

топ

  Цей день в історії.
  18 листопада:

  1847 — народився Володимир Навроцький, Галицький вчений-економіст, статистик i публіцист.

  1859 — народився Кость Левицький, Галицький правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

  1885 — помер Євген Желехівський, Галицький лексикограф, фольклорист, громадський діяч, творець правопису «желехівки».

  1886 — народилася Софія Альбіновська-Мінкевич, Галицька художниця, майстриня малярства та графіки.

  1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН.

  1969 — помер Степан Ванчицький, Лемківський суспільний діяч, журналіст.

  2005 — Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Вейніка для України.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014