Галичина.Інфо

"Чарівні гриби" мають довгостроковий позитивний ефект для психіки

"Чарівні гриби" мають довгостроковий позитивний ефект для психіки Якщо вірити висновкам вчених з Медичної школи Джонса Хопкінса (США), речовина, яка міститься в галюциногенних грибах, може мати довгостроковий позитивний ефект для здоров'я та душевного стану, пише Time.

"Як відомо, галюциногенний препарат, що добувається з грибів, - псилоцибін - може вводити людину в оновлений стан свідомості, але більша доза іноді викликає так звані "бед тріпи" - галюцинації з нападами жаху і паніки. Головна складність - підібрати правильну дозу. Вчені повідомляють, що їм це вдалося", - зазначає журналістка Мая Шалавіц.

Вчені змогли цілеспрямовано вводити добровольців в транс в ході експерименту. У довгостроковому плані цей досвід допоміг учасникам вирости духовно і знайти спокій у житті, причому негативних ефектів не було, стверджує журнал.

"В експерименті Гріффітса брали участь 18 здорових дорослих людей (середній вік - 46 років). Вони взяли участь у п'яти 8-годинних сеансах, де їм давали або псилоцибін в різних дозах, або плацебо. Майже всі добровольці закінчили коледж, 78% регулярно брали участь в релігійних обрядах, усі цікавилися духовним досвідом", - говориться в статті.

Через 14 місяців 94% учасників, які отримували наркотик, а не плацебо, назвали експеримент однією з 5 найзначніших подій свого життя, а 39% - найзначнішим. Набагато важливіше інше: "друзі, родичі та колеги теж повідомили, що після прийому псилоцибіна учасники експерименту стали спокійнішими, добрими і задоволеними життям", - пише видання.

Тепер Гріффітс і його колеги хочуть перевірити, чи допоможе психоделічний досвід надовго послаблювати тривожність і страхи у ракових хворих та інших людей, що опинилися перед загрозою смерті.

"Також, керуючись цікавими даними перших досліджень галюциногенів типу ЛСД, мескаліну і псилоцибіну в 1960-х роках (усі ці речовини тепер під забороною), вчені намагаються з'ясувати, чи допоможе трансцендентальний досвід прискорено вилікуватися від наркотичної залежності, а також лікувати розлади на зразок депресії і посттравматичного стресу", - говориться в статті.

Під час експерименту учасники після прийому препарату слухали в навушниках класичну музику й закривали очі пов'язками, їм рекомендували "зосередитися на своєму внутрішньому світі".

Кожному допомагали два інструктори, які виявляли за необхідності співчуття і турботу. "Як описують ранні адепти застосування психоделічних препаратів - від стародавніх шаманів до Тімоті Лірі та групи Грейтфул дед - прийом псилоцибіну зазвичай вселяє відчуття єднання зі Всесвітом й іншими людьми, почуття виходу за межі часу, простору і т.п., а також дозволяє торкнутися чогось сакрального", - йдеться в статті.

Учасники експерименту Гріффітса сказали, що, за їхніми відчуттями, вони стали краще розуміти себе та інших, стали терплячішими і співчутливими.

У 2010 році вчені зі США довели, що псилоцибін покращує настрій хворих неоперабельним раком. Опитування учасників дослідження і членів їхніх сімей показало, що тривожність добровольців істотно знизилася після одноразового прийому психоделіка, і цей ефект зберігався щонайменше протягом півроку.

Рекомендовано до перегляду:

» » » "Чарівні гриби" мають довгостроковий позитивний ефект для психіки

топ

  Цей день в історії.
  15 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014