Галичина.Інфо

З Токіо до Парижа за дві години!

З Токіо до Парижа за дві години! Європейська аерокосмічна корпорація EADS напередодні Паризького міжнародного авіасалону заявила про готовність створити стратосферний літак-ракетоплан, який дозволить літати з Токіо до Парижа всього за дві з половиною години.

Новинка вже отримала умовну назву Zehst, її місткість складе 50-100 осіб. Спочатку літак набере висоту за допомогою реактивних двигунів, заправлених біопаливом, що виготовлене з морських водоростей. Потім на зміну реактивним двигунам прийдуть, одна за одною, дві ракетні установки, наповнені сумішшю кисню і водню, яка з відходів виробляє тільки водяну пару.

Якщо нинішні літаки тримаються висоти у 10 тисяч метрів, то Zehst буде виходити в стратосферу, піднімаючись на 32 кілометри, повідомляє AFP. На висоті він у чотири рази перевищить швидкість звуку. Для зниження висоти екіпаж буде відключати ракетні двигуни, знову запускаючи реактивні.

Прототип передбачається побудувати до 2020 року, а на доведення й випробування витратити близько 30 років. Робота над проектом ведеться разом із Японією на основі вже існуючих технологій. Армійську версію літака розробники не просувають, але допускають, що її підготовка можлива, повідомляє Aviation Week.

Чотириметровий макет літака, що зовні нагадує надзвуковий Concorde, буде виставлений на авіасалоні в Ле Бурже починаючи з понеділка, проте доступ пересічних відвідувачів на авіасалон передбачений лише з п'ятниці.

Незважаючи на складну конструкцію, вартість виробництва й експлуатації літака не буде такою економічно невигідною, як, наприклад, у Concorde, стверджують розробники. Максимальні перевантаження для пасажирів повинні скласти не більше 1,2 g. Основною метою створення такого літака є мінімізація екологічного впливу.

Чудо-машина буде злітати зі звичайних аеродромів, пише британська газета The Daily Mail. Якщо політ з Токіо до Парижа триватиме близько двох годин, то з Лондона в Малагу (Іспанія) - лише 20 хвилин, у Стамбул - 3 хвилини, в США - близько години.

Комфортність буде полягати не тільки у швидкості, але й у зниженні рівня шуму. "При польоті над атмосферою ніхто нічого не чує. Ми працюємо над цим проектом достатньо довго, щоб розуміти, що він життєздатний", - запевнив директор EADS з інновацій та технологій Жан Ботте.

"Технологічно створити таку машину можливо. Але от в економічному сенсі підтримувати її роботу буде важко з такою невеликою провізною здатністю", - заявив авіаексперт Девід Камінські-Морроу. До того ж, вартість її виробництва складе мільярди. Тому він сумнівається в тому, що знайдуться охочі понести такі витрати на виробництво літака, що вміщує не більше 100 пасажирів.

Нагадаємо, раніше компанія Airbus заявила про готовність до 2050 року випустити прозорі літаки.

Рекомендовано до перегляду:

» » » З Токіо до Парижа за дві години!

топ

  Цей день в історії.
  12 липня:

  1892 — народився письменник та графік Бруно Шульц.

  1921 - у Прикарпатській Україні створено Селянсько-республіканську партію.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014