Галичина.Інфо

Зонд Кассіні виявив у надрах супутника Сатурна океан із солоною водою

Зонд Кассіні виявив у надрах супутника Сатурна океан із солоною водою Міжпланетний зонд NASA Кассіні виявив у надрах одного із супутників планети - Енцелада - океану із солоною водою, у якому може існувати життя, пишуть американські та німецькі вчені у статті, опублікованій у четвер у журналі Nature.

Вчені зазначають, що у 2005 році Кассіні виявив на Енцеладі струмені із частинок водяного льоду і пари, які викидаються в космічний простір із паралельних тріщин поблизу південного полюса - так званих тигрових смуг.

Це відкриття поставило перед ученими питання про джерело цього пару і льоду. Вчені розглядали ряд гіпотез, згідно з однією із них, під поверхнею Енцелада знаходиться океан із солоною водою, інші дослідники вважали, що струмені формуються за рахунок сухих джерел.

У 2009 році вчені з допомогою Кассіні досліджували одне з кілець Сатурна - кільце E, утворене частинками льоду, викинутими Енцеладом. Тоді вийшло встановити хімічний склад цього льоду, проте встановити тип джерела не вдалося.

Тепер вчені проаналізували відносно свіжі частки льоду, спіймані Кассіні під час трьох зближень із Енцеладом у 2008 і 2009 роках. Як виявилося, поблизу Енцелада переважають відносно великі частки льоду, причому майже 90% часток за складом схожі на океанську воду і містять велику кількість солей, а також калію і натрію. Однак колишні дослідження кільця E показували, що солі в його частинках майже немає.

Коли вода замерзає, сіль поступово виходить із неї, залишаючи прісний лід. Солоний лід міг утворитися лише під час замерзання солоної води, всі інші механізми, наприклад безпосереднє випаровування льоду, давали б лише прісний лід.

"Не існує правдоподібного механізму, який би дозволив створити стійкий потік багатих сіллю крижаних зерен, за винятком солоної води під поверхнею Енцелада", - зазначає провідний автор статті Франк Постберг із німецького університету Гейдельберга.

Нові дані свідчать про те, що океан на Енцеладі розміщений між кам'яним ядром супутника і його крижаною поверхнею, можливо, на глибині близько 80 кілометрів під поверхнею. Ця вода вимиває солі із кам'яного ядра і піднімається ближче до поверхні, де накопичується.

Коли у крижаній кірці Енцелада виникають тріщини, тиск у підповерхневих резервуарах різко падає, і вода починає швидко випаровуватися і викидатися у космос, де замерзає. Крижані пробки врешті-решт "затикають" тріщини і випаровування зупиняється до появи нової тріщини.

Нагадаємо, що у березні цього року вчені вперше зафіксували дощі на екваторі Титана - шостого супутника Сатурна і єдиного, крім Землі, об'єкта Сонячної системи, на якому також є погодні цикли.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Зонд Кассіні виявив у надрах супутника Сатурна океан із солоною водою

топ

  Цей день в історії.
  15 липня:

  1410 — відбулася Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об\'єднаними військами Королівства Польського і Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського.

  1919 - розпочався перехід урядових структур ЗУНР, галицьких біженців та Галицької армії через р. Збруч. УГА нараховувала 12 піших і одну кінну бригади чисельністю біля 50 тис. вояків, на озброєнні яких знаходилось 603 кулемети і 187 гармат. Разом з тиловими частинами Галицьке військо складало близько 85 тис.

  1920 - польський уряд ухвалив ряд постанов “Про проведення земельної реформи в Західній Україні”, згідно з якими земельна реформа проводилася шляхом парцеляції, тобто поділу великих поміщицьких маєтків на невеликі ділянки (парцели) і продажу їх селянам та осадництва, що передбачало утворення окремих садиб (осад). При цьому землею наділялося першочергово польське населення, щоб збільшити його питому вагу в краї.

  1920 - нота уряду ЗУНР до Найвищої Ради Антанти, в якій закликалося визнати державну самостійність Східної Галичини. З цього моменту екзильний уряд на чолі з Є. Петрушевичем повернувся до старої назви “Західно-Українська Народна Республіка”. Концепція державної самостійності Східної Галичини була схвалена трудовою (УНТП), радикальною (УРП) та християнсько-суспільною (УХСП) партіями.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014