Галичина.Інфо

У Львові 29 монахинь-василіянок відлучили від Чину

У Львові 29 монахинь-василіянок відлучили від Чину Чин святого Василія Великого 29 червня прийняв остаточне рішення про відпущення 29 сестер Контемплятивно-адораційного монастиря святого пророка Іллі, що розташований у Брюховичах біля Львова. Причиною відпущення стало те, що ці сестри розірвали зв’язок з Генеральною Управою і визнали свою підчиненість відлученим від католицької Церкви священикам, зокрема Іллі Догналу.

Як повідомив 30 червня на прес-конференції, присвяченій даному відлученню, промотор справедливості Трибуналу Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Михайло Палій, в даній процедурі було дотримано усіх необхідних формальностей. Так, кожній сестрі було надіслано два канонічні попередження, на які не було отримано реакції; після цього, 5 квітня 2011 року Архимандриня сестер ЧСВВ за згодою своєї Ради прийняла рішення про відпущення (видалення) 29 сестер вказаного монастиря. Це рішення затвердив Апостольський Престіл, Конґреґація для Східних Церков, 14 травня 2011 року, і кожній сестрі після цього було адресовано декрет про відпущення.

«Ці рішення є остаточними рішеннями. Всі терміни, в яких вони (сестри – ред.) могли звернутися до вищої компетентної церковної влади, а в даному випадку це би була Апостольська Сигнатура у Римі, (вийшли – ред.). Вони втратили це право», - зазначив о. Михайло, наголошуючи, що дуже радий з того приводу, що це рішення нарешті вдалося оприлюднити.

Що стосується оцінки дій виключених з Чину сестер, зокрема їх зв’язку з відлученими від Церкви священиками та численних публічних заяв, о. Михайло Палій наголосив, що УГКЦ розцінює ці дії як важкий гріх.

«Прикро за поведінку сестер… які спричиняють до замішання в Церкві своїми діями і публічними заявами», - зазначила своєю чергою радниця Генеральної настоятельки Сестер Чину Святого Василія Великого с. Ігнатія Гаврилик.

Окрім того, о. Михайло Палій вказав на те, що Генеральна Управа наразі не скасувала монастиря в Брюховичах, як юридичну особу, тому сестри, які в ньому проживають, є особами, які до цього монастиря не належать. Втім, за його словами, для держави правова ситуація може виглядати по-іншому, і Церква ще вивчатиме питання щодо приміщення з юридичної точки зору.

Коментуючи загальну ситуацію з сектою Догнала, також присутній на прес-конференції єпископ-помічник Львівської архієпархії преосвященніший Владика Венедикт (Алексійчук) зазначив: «Певна кількість людей, як ми бачимо, в який момент починає жити своїми правилами. Це подібно як існують правила дорожнього руху, а в один момент комусь захотілось їхати по лівій стороні. Нехай він буде мільйонер, я не думаю, що він довго буде їздити по лівій стороні. Бачимо приклад Церкви: вони (група Догнала – ред.) захотіли їздити по своїх правилах».

Також, відповідаючи на запитання щодо того, чи не можуть держава і Церква якимось чином вплинути на ситуацію, за якої іноземці, зокрема – Ілля Догнал, здійснюють на території України релігійну діяльність, о. Михайло Палій зазначив, що за останніми змінами в законодавстві більше не існує української релігійної візи, однак і без цього держава має закони, які дозволили б «впорядкувати присутність» таких людей в Україні, якщо їх задіяти.

Як інформував на прес-конференції 14 квітня керівник інформаційного проекту «Католицький оглядач» о. Орест-Дмитро Вільчинський наголосив, що «Група Догнала», відома також як «підгорецькі отці», є групою нехристиянського характеру, вчення якої є небезпечним і містить багато хворобливого і деструктивного.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові 29 монахинь-василіянок відлучили від Чину

топ

  Цей день в історії.
  30 березня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014