Галичина.Інфо

Оргокомітет премії Квадрига скасував рішення про присудження нагороди Путіну

Оргокомітет премії Квадрига скасував рішення про присудження нагороди Путіну Засновники престижної німецької премії Квадрига вирішили відмовитися від вручення її в 2011 році всім чотирьом номінантам, одним з яких повинен був стати прем'єр-міністр Московії Володимир Путін.

Як йдеться у повідомленні прес-служби оргкомітету, організатори пішли на цей крок з урахуванням широкої критики рішення німецького журі з боку громадськості та засобів масової інформації.

Раніше в знак протесту проти рішення піклувальної ради присудити премію Путіну кілька людей вийшли зі складу організаторів, а лауреат Квадриги 2009 року, колишній президент Чехії Вацлав Гавел заявив, що поверне свою нагороду, якщо таку ж отримає російський прем'єр.

Зокрема, депутат Європарламенту від Партії зелених Вернер Шульц назвав присудження премії Путіну "знущанням, політичним промахом і плювком в обличчя лауреатів минулих років", лідер зелених Клаудіа Рот - "ляпасом правозахисникам", а уповноважений уряду ФРН з прав людини Маркус Ленінг - "цинічним вчинком".

Організатором премії Квадрига є приватне об'єднання Werkstatt Deutschland. Нагорода присуджується громадським і політичним діячам, визнаним експертами об'єднання "зразком у справі поширення освіти, прихильності суспільного блага, відповідальності та самовіддачі".

У повідомленні, поширеному прес-службою оргкомітету Квадриги йдеться про те, що організатори премії приносять свої вибачення номінантам, а також усім, "кого торкнулася ця ситуація".

"Зважаючи на все більш зростаючий тиск і побоюючись подальшої ескалації ситуації, [Оргкомітет] просить розуміння в тому, що - не в останню чергу для того, щоб захистити лауреатів - він з великим жалем змушений відмовитися від вручення премій в День німецької єдності в 2011 році", - йдеться в повідомленні.

Засновники Квадриги також "шкодують, що повідомлення в ЗМІ були сконцентровані виключно на нагородженні однієї персони, а нагородження палестинського прем'єра Салама Файяда, глави МЗС Мексики Патриції Еспіноза і вчительки Бетюль Дурмаз випустили з уваги".

У 2011 році Путін повинен був отримати нагороду в номінації Порядок партнерства, Еспіноза - в номінації Клімат консенсусу за роботу на кліматичному саміті ООН у мексиканському Канкуні, вчителька турецького походження Бетюль Дурмаз - в номінації Шанси на інтеграцію, а прем'єр Палестини - в номінації Бачення державності.

Прес-секретар російського прем'єра Дмитро Пєсков вже заявив, що рішення оргкомітету Квадриги ніяк не вплине на російсько-німецькі відносини.

"Це не має ніякого відношення до російсько-німецьких зв'язків", - цитує Пєскова France Presse, додавши, що уряд Московії з повагою поставиться до будь-якого рішення опікунської ради Квадриги.

Нагадаємо, низка політичних і громадських діячів Німеччини заявили, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін не заслуговує того, щоб бути лауреатом престижної премії Квадрига.

Премія Квадрига вручається з 2003 року видатним діячам політики, економіки та культури, які володіють "духом першопрохідника" і прагненням до "суспільного блага". Урочиста церемонія вручення Квадриги відбудеться у Берліні 3 жовтня - в День німецької єдності. Лауреати премії отримують статуетку у вигляді копії квадриги, що вінчає Бранденбурзькі ворота, і чек на 100 тисяч євро.

У числі лауреатів премії Квадрига перший президент СРСР Михайло Горбачов, який отримав нагороду в 2009 році, а також екс-канцлери Німеччини Гельмут Коль і Герхард Шредер, колишній президент Чехії Вацлав Гавел і голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Оргокомітет премії Квадрига скасував рішення про присудження нагороди Путіну

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014