Галичина.Інфо

На Тернопільщині триває стотисячна проща до Зарваниці

На Тернопільщині триває стотисячна проща до Зарваниці На Тернопільщині проходить всеукраїнська проща до Марійського духовного відпустового центру у Зарваниці. Цьогоріч на прощу прибули більше ста тисяч прочан з України та і з-за кордону.

Після Літургії у кафедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці колона прочан у супроводі машини Державтоінспекції та швидкої допомоги вирушила з Тернополя пішою ходою у Марійський центр у Зарваниці.

Прочани з Тернополя об’єднаються в Зарваниці з прочанами, які йшли на прощу з інших міст, та візьмуть участь в архиєрейському вечірньому богослужінні, поході зі свічками до чудотворного місця, де відбудеться молебень до Богородиці. Опісля пройде нічне посвячення води та хресна дорога. Також уночі паломники зможуть послухати духовний концерт на Співочому полі або взяти участь у нічних чуваннях.

На 60-кілометровому маршруті до святого місця прочани матимуть змогу безкоштовно отримувати бутильовану воду, у самій же Зарваниці працюватимуть польові кухні, де учасники прощі зможуть попити чаю та поїсти. Для ночівлі людей у Зарваниці встановлено сім військових наметів.

У неділю, 17 липня, відбудеться ранкова архиєрейська Літургія, яку правитиме Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук). Після неї також буде проведено освячення води та релігійної атрибутики.

Як повідомлялося, цього року об’єднали всеукраїнську та молодіжну прощі; за попередніми підрахунками, до Зарваниці прибудуть близько 150 тис. прочан. Участь у прощі візьме також Архиєпископ Барселони (Іспанія) кардинал Луїс Мартінес Сістач, який у цей час перебуває з візитом в Україні.

У всіх населених пунктах, які розташовані на маршруті прочан до Зарваниці, з 15 до 17 липня встановили мораторій на продаж алкоголю.

Марійський духовний центр у Зарваниці входить до двадцятки Марійських центрів світу. Щороку на всеукраїнські прощі сюди приходить до 100 тис. паломників.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Тернопільщині триває стотисячна проща до Зарваниці

топ

  Цей день в історії.
  21 листопада:

  1952 — Народився Франці́шек Яво́рський, дослідників і популяризаторів історії Львова і Галичини.

  1916 — Помер Франц-Йозеф, імператор Австро-Угорської Імперії.

  1916 — Народився Геляс Ярослав, актор та режисер.

  1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава.

  1919 — Був укладений «Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину», який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польщі з обов\'язковим забезпеченням їй автономного статусу.

  1920 — Армія УНР перейшла ріку Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах.

  1952 — Народився єпископ УГКЦ Микола Сімкайло.

  1968 — Народилася Тамара Горська, канадська актриса українського походження, тележурналістка, режисер.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014