Галичина.Інфо

Прикарпаття відзначить 100-річчя скульптора Григорія Крука

Прикарпаття відзначить 100-річчя скульптора Григорія Крука Прикарпаття відзначить 100-річчя від дня народження відомого Галицького скульптора Григорія Крука. З цієї нагоди на батьківщині митця у селі Братишів встановлять пам’ятник та впорядкують музей-садибу його імені.

Відповідне розпорядження "Про проведення в області заходів, присвячених 100-річчю від дня народження Григорія Крука" (№ 435/408-р.)підписали голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич.
З метою гідного вшанування пам'яті Григорія Крука на Прикарпатті затвердили план заходів, за яким до 28 жовтня проведуть благоустрій садиби, де народився і проживав Григорій Крук, встановлять пам'ятник Григорію Круку в центрі с. Братишів та створять музей його імені, проведуть ремонтні роботи доріг с. Братишів та перейменують вулицю у селі на честь відомого земляка, проведуть у с. Братишів урочисту Академію та інші культурно-мистецькі заходи з нагоди 100-річчя від дня народження скульптора.

Григорій (Григір) Крук (*30.10.1911, Братишів Тлумацького району Івано-Франківської області — †5.12.1988, Мюнхен, Німеччина) — Галицький скульптор та графік. Працював у Німеччині. Основна тема творчості: історична доля України — понад 300 скульптур різного формату. Серед скульптурних робіт – «Портрет патріарха Йосипа Сліпого», «Монахиня», «Відпочинок», «Селянське подружжя».

В Івано-Франківську є вулиця Григора Крука. В 1992 р. в Івано-Франківську відбулася конференція на тему творчості скульптора. В 2006р у с. Братишів стараннями вчителя-краєвзнавця П. Боднарчука з нагоди 95-річя відкрито кімнату-музей Григорія Крука.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Прикарпаття відзначить 100-річчя скульптора Григорія Крука

топ

  Цей день в історії.
  16 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014