Галичина.Інфо

Продовжуються археологічні розкопки в селі Пшеничники

Продовжуються археологічні розкопки в селі Пшеничники У селі Пшеничники, що на Івано-Франківщині знайдено кістки 560 осіб, четверта частина з яких є дітьми. Захоронення залягає на глибині від 20 до 70 сантиметрів, що свідчить про надзвичайно швидке поховання репресованих людей. Усі ці люди загинули 1939 року (тобто в той період, коли ще не було УПА).

Про це повідомили працівники Івано-Франківського музею визвольних змагань ім. Степана Бандери. Археологи стверджують, що під час розкопок не було знайдено решток людського одягу чи взуття. Тобто людей хоронили голими, склади їх на великі купи і присипали невеликим шаром землі.

Один з головних ініціаторів проведення розкопок, голова Івано-Франківської обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, колишній мер цього міста Богдан Борович стверджує, що українська міліція вчиняла спроби відібрати ексгумовані кістки і вимагала припинити розкопки. Наразі, розкопки продовжуються.

Продовжуються археологічні розкопки в селі Пшеничники

Аби зберегти ексгумовані рештки, провести повне дослідження і перепоховати їх, історики розділили знайдені рештки на частини і переховують у різних місцях. Наразі, людські скелети зберігаються у великих пакетах у такий спосіб: в одному пакеті – щелепи, в іншому – ребра, і так розсортовані наступні частини скелету. Дитячі рештки складені окремо. На запитання «чому людські кістки складені саме в такий спосіб?» історики відповіли, що поверх захоронення було прокладено дорогу, тому значна частина кісток є потрощеними. Крім того, багато частин скелетів є змішаними, через те, що людей перед захороненням скидали на великі купи.

Продовжуються археологічні розкопки в селі Пшеничники

Рекомендовано до перегляду:

» » » Продовжуються археологічні розкопки в селі Пшеничники

топ

  Цей день в історії.
  27 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014