Галичина.Інфо

На «Ту Стань!» спробують лазером відтворити фортецю

На «Ту Стань!» спробують лазером відтворити фортецю 5-7 серпня у с. Урич, що на Львівщині, вшосте пройде Фестиваль української середньовічної культури "Ту Стань!", який із традиційного вересня "переїхав" у серпень. Цього року фестиваль запропонує все більше лицарських ігор, середньовічних змагань та лазерне шоу-історію, що розповідатиме про героїчне минуле Тустані, про саму фортецю, її символи і проектуватиметься на скелю та ліс під нею.

Про це 28 липня на прес-конференції повідомив голова ЛОГО «Тустань» Андрій Парубій. Він зазначив, що традиційно на відвідувачів чекатиме велична Фортеця, лицарські бої, тематична музика, середньовічні танці та вогняне дійство, роботи ремісників і театри тіней.

Як розповів організатор фестивалю, директор історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко, з року в рік фестиваль робився, щоб люди могли доторкнутися до історії, цього річ ми ще більше запропонуємо відвідувачам взяти участь у більшій кількості дійств, випробувати себе. Щодо лазерної фортеці на фоні Уричівських гір та лісу, то Василь Рожко, зазначив, що не варто очікувати фортеці у повітрі, як було з оперним театром під час шоу в честь 750-ліття Львова.

Координатор реконструкції боїв Ярема Іванців, розповів, що під час шостого фестивалю «Ту Стань», лицарі не будуть брати штурмом фортецю, натомість відбуватимуться не менш атракційні дійства у полі та у лісі. «Будуть бугурти, масові бої за різними схемами, командні змагання різного плану, щоб було цікаво як і реконструкторам, так і глядачам», - запевнив він.

Андрій Парубій зазначив, що з року в рік фестиваль намагається розширювати свої можливості, і цього року зробили хід: вирішили на згаданій території проводити невеликі дійства з різнорідними напрямками, зокрема був фестиваль до Різдва, великодні гаївки, фестиваль «героїчна Тустань» і тепер очікується уже добре знаний фестиваль середньовічної культури.

Бажаючим допомогти забезпечується доїзд, харчування, безкоштовне перебування на фестивалі. Допомога потрібна на етапах організації та проведення фестивалю. Зокрема, найбільше "рук" потрібно для ігрових майданчиків, чіпляння декорацій, допомога біля сцени, робота з костюмами, участь у театральних дійствах, розкладання і збирання табору, та ін.

Програма фестивалю "Ту Стань! - 2011"


5 серпня (п’ятниця):

- розбудова середньовічного наметового містечка воїнів, що відновлюють традиції і побут Київської Русі та Європи періоду 9-13 століття.
- ігрові майданчики, середньовічна кухня, ремісники
- відбіркові турніри, військові маневри в лісі
- етнодискотека

6 серпня (субота):

Головна сцена:
- відкриття фестивалю, бугурти, змагання воїнів на мечах, киданні сулиць, змагання лучників, боротьба, лицарські ігри, конкурс костюму.
- вечірній концерт : Kings & Beggars, Дикий гон , Люди добрі.
- нічні бугурти та бойове вогняне дійство.
- театр тіней «Див»
- кіноніч про середньовіччя (до сходу сонця)

7 серпня (неділя)

Головна сцена:
- Служба Божа
- бугурти
- колективи сіл Урич, Сопіт,
- фінальні поєдинки, нагородження переможців
- переможці конкурсів «Східницьке літо». Підгородці – обряд косовиці
- вечірній концерт: Люди в каное, Пан пупець, Йорий клоц , «Дивні», та ін
- лазерне дійство « Легенда Тустанської птахи»
- завершення концерту

Впродовж всього дня працюватимуть майданчики:
Дитинець: Майстер-класи гри на трембіті, майстерня пісні.
Дитячий майданчик: ігри дітей із скоморохами.
Майстерня танцю: Уроки середньовічного танцю від клубу історичного фехтування та реконструкції середньовічного танцю «Пантера» під музику Kings & Beggars, та етнотанці від гурту «Родина»
Скоморохи – веселі та дотепні ігри з людьми, сценки і багато позитивного настрою.
Ігрові майданчики: представлять нові ігри, складні завдання для гостей
Майстри: запропонують мистецький крам і навчать, кувати, крутити гончарний круг, ляльки мотанки, та багато іншого.

Вартість перепусток на фестиваль "Ту Стань!". Одноденний квиток вартуватиме 25 грн, на всі дні - 40 грн.
Офіційний сайт фестивалю: tustan.com.ua.

Наскельне місто-фортеця Тустань існувало у IX–XIII ст на території снла Урич. Тепер Тустань – пам’ятка історії, археології, архітектури та природи, яка не має аналогів у Європі. Унікальність Тустані полягає у можливості точного (90%) відтворення дерев’яної забудови, що існувала на скелях у IX–XIII ст. – не лише планувальної структури, а й вертикальної організації будівлі. Будівничі, споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю на скелях, довбали в камені пази для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно нема, а сліди в камені збереглися.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На «Ту Стань!» спробують лазером відтворити фортецю

топ

  Цей день в історії.
  12 липня:

  1892 — народився письменник та графік Бруно Шульц.

  1921 - у Прикарпатській Україні створено Селянсько-республіканську партію.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014