Галичина.Інфо

У Кам'янці-Подільському стихія зруйнувала башту Старої фортеці

У Кам'янці-Подільському стихія зруйнувала башту Старої фортеці 1 серпня о 17:10 внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру та дощу – зруйнована історична пам’ятка «Новозахідна башта» на території історико-архітектурного заповідника «Стара фортеця» у Кам'янці-Подільському Хмельницької області. Загиблих та постраждалих внаслідок руйнування немає.

У міськвиконкомі створена комісія, яка розглядатиме питання щодо відновлення та реконструкції вищевказаної башти. У мерії Кам’янця-Подільського не виключають версії, що на руйнування історичної пам’ятки «Новозахідна башта» могла вплинути її реконструкція, що тривала протягом 2003-2007 років. Про це заявив перший заступник міського голови Григорій Горшунов, який очолив спеціальну комісію з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

“Комісія вивчить документи з проектування та виконання робіт. Члени комісії отримали завдання записати пояснення від автора проекту Ольги Пламеницької. Можливо, це недоліки проекту, недоліки у виконанні. Насамперед, повинно було бути враховано стан самої будівлі, коли проектувалися роботи. На фотографіях кінця ХІХ століття видно, що на башті є тріщини і це необхідно було врахувати. По-друге, факт обвалу свідчить, що після виконання робіт було масове затікання води не за межі башти, а всередину. А ці башти нового типу, як їх називали ще, артилерійські, будувалися за таким принципом: зовнішня стіна майже не залежна від внутрішньої стіни. Тобто під час артилерійських обстрілів вона могла обрушуватися, але це не впливало на стійкість башти. Між ними була спеціальна ув’язка з дубових каркасів і внутрішня засипка, яка виконувала роль подушки”, - прокоментував він. Г.Горшунов зазначив, що фінансування реконструкції башти проводилося з державного бюджету. Точної суми, витраченої на цю пам’ятку, не названо, проте відомо, що йдеться до декілька мільйонів гривень. Цікавим є факт, що за час виконання робіт,тричі змінювалися проектанти та підрядники.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Кам'янці-Подільському стихія зруйнувала башту Старої фортеці

топ

  Цей день в історії.
  19 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014