Галичина.Інфо

NASA запустило безпілотну місію на Юпітер

NASA запустило безпілотну місію на Юпітер Американське космічне агентство NASA запустило безпілотну місію на Юпітер вартістю у понад 1 мільярд доларів. Космічний апарат Юнона (Juno), як планується, досягне орбіти Юпітера у 2016 році. Це перший зонд на сонячних батареях, який полетить так далеко від Сонця.

На Юпітері інтесивність сонячного світла у 25 разів менша, ніж на Землі. Тому космічні місії туди мали б використовувати батареї з плутонія. "Юнона" натомість має три величезні панелі, вкриті 18 тисячами сонячних фітоелементів. "Оскільки апарат дістає енергію від Сонця, панелі завжди будуть обернені до Сонця, і Юнона ніколи не зайде на тіньову сторону Юпітера", - розповів Бі-Бі-Сі головний науковий консультант місії Скот Болтон.

Юнона з'ясовуватиме таємниці Сонячної системи, збираючи інформацію про походження та еволюцію її найбільшої планети.
За допомогою дистанційного зондування Юнона "бачитиме" крізь кілька шарів Юпітера і виміряє їхній склад, температуру та інші властивості. Це допоможе здобути більше інформації про природу кольорових смуг довкола планети та про відому Велику червону пляму - могутній ураган, що не вщухає на поверхні Юпітера вже сотні років.
Науковці також хочуть виміряти кількість води в атмосфері, аби вирахувати, скільки кисню було у Сонячній системі в районі Юпітера, коли він формувався.
Крім того, Юнона вивчить море металевого водню, яке, як багато хто здогадується, є причиною потужного магнітного поля найбільшої планети.

Юнона - це друга місія NASA з так званої програми "Нові горизонти" (New Frontiers). Першу місію запустили на Плутон у 2006 році, і вона має досягти мети 2015 року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » NASA запустило безпілотну місію на Юпітер

топ

  Цей день в історії.
  13 серпня:

  1941 — український батальйон «Нахтігаль» відкликано з фронту та перевезено до Нойгаммера.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014