Галичина.Інфо

У Львові на акцію протесту вийшли актори театру ім. Курбаса

У Львові на акцію протесту вийшли актори театру ім. Курбаса Сьогодні, 12 серпня, актори Львівського академічного театру імені Леся Курбаса вийшли на акцію протесту під стіни Львівської міської ради. Вони вимагають виплачувати їм академічну зарплату. Актори прийшли на акцію протесту у костюмах і принесли з собою свої грамоти і нагороди.

Один з провідних акторів театру Олег Стефан, який мешкає у приміщенні театру, наголосив, що мистецтво в Україні за роки незалежності занепадає.

«Фарбують вікна – добре, ремонтують – добре, підіймають місто – добре. Але зайдіть в театр імені Леся Курбаса! 20 років театр робить славу місту, три роки він має статус академічного. Але прожити нам просто неможливо!», – сказав він. За словами актора, його колеги хочуть, аби їх і фінансували, як академічний театр, мовляв, актори хочуть мати квартири, а не бути бомжами України.

«Чому в державі в пріоритет взято культуру, на грошах друкують Шевченка, Лесю Українку, а молоді Курбаси не можуть розвиватися? Я щасливий, мене пригрів театр. Але прошу вас і благаю, допоможіть тим молодим людям», – сказав він.

Актор додав: «Це ганебний прецедент ще з часів Кучми: акторів поділили на таких собі чорних і білих, адже є театри, які фінансує держава дуже круто, де актори заробляють 6-10тис. грн, а є театр Курбаса із зарплатою 1 22-2 400 грн», – сказав Олег Стефан.

Акторка Тетяна Каспрук наголосила, що працює в театрі 30 років. «Живу лише театром, бо нічого іншого не вмію робити. Та ніколи не брешу, не краду! Влада, будьте чесні перед свої народом! Отримуючи 1 200 грн, я не знаю, куди ж ці гроші подіти. Я маю статус заслуженої акторки, я майстер сцени, але я нічого не маю! Мені не вистачає, щоб елементарно нормально жити», – розповіла вона.

Олег Стефан також зазначив, що принесені акторами грамоти є для них важливими.

«Але цей папір може перетворитись на вогонь, бо він нам більше нічого не дає», – сказав він.

Актор і режисер театру Микола Береза водночас повідомив журналістам, що сьогодні театр розпочинає новий сезон, наступного тижня розпочинає репетиції зі світового рівня майстринею Мар’яною Садовською, тому наразі актори не запланували, як розвинеться їхня акція протесту, водночас він додав, що після вчорашньої прес-конференції театралів щодо цієї проблеми, до них уже звернулись відомі митці, музиканти, представники інтелігенції з пропозиціями допомогти шукати вихід зі скрутного становища.

Своєю чергою заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів наголосив, що видатки на фінансування культури місто передбачає згідно з розрахунками з Києва. При тому, з його слів, частка видатків на культуру у Львові у 8 разів вища, ніж у держбюджеті – 4% і 0,5% відповідно.

«На ці театри держава не дає ні копійки. Більше жодне місто України, окрім Львова, не утримує п’ять театрів. Держава безпрецедентно недофінансовує гуманітарну галузь!», – сказав він.

Колектив театру пообіцяв розпочати акцію протесту. Актори заявляють, що держава від них відвернулась і вимагають підвищити їм зарплату, оскільки їм доводиться підпрацьовувати, аби зводити кінці з кінцями.

Водночас Микола Береза повідомив журналістам, що до страйку актори не готові, оскільки від завтра починається театральний сезон.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові на акцію протесту вийшли актори театру ім. Курбаса

топ

  Цей день в історії.
  25 вересня:

  1914 — бойове хрещення загону Українських Січових Стрільців Семенюка біля Сяноку.

  1921 - член Української військової організації С. Федак у Львові зробив замах на життя голови уряду Польщі Ю. Пілсудського.

  1939 - у Львові керівництво УНДО офіційно припинило діяльність партії. Напередодні подібні рішення ухвалили політичні проводи Української соціал-демократичної партії і Української соціалістично-радякальної партії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014