Галичина.Інфо

У Нью-Йорку відбувся «День української вишиванки»

У Нью-Йорку відбувся «День української вишиванки» 23 серпня вперше у Сполучених Штатах Америки відбулася акція під назвою «День української вишиванки». Акцію організувала Українська національна федеральна кредитна спілка, що вже понад 45 років обслуговує фінансові інтереси української діаспори в Нью-Йорку та прилеглих штатах.

У межах заходу весь персонал Спілки обслуговував українських мешканців Нью-Йорка та Нью-Джерсі в українських вишиванках.

«Ініційована акція – це, по-перше, можливість зібрати небайдужих місцевих українців напередодні 20-літнього ювілею Незалежності України. По-друге, це свого роду демонстрація українського традиційного стилю для Нью-Йорка. Нарешті, це спроба показати, що і в фінансовому світі завжди знайдеться місце для творчих та культурних подій», – сказав голова дирекції УНФКС Володимир Дробенко.

Протягом дня усі, хто завітав до кредитної спілки у вишитій сорочці, мали винагороду: клієнтам дарували подарунки, бажаючі ж стати клієнтами отримували безкоштовний 50-доларовий депозит на нові рахунки, повідомили у прес-службі Спілки.

Акція викликала жвавий інтерес не лише в українській діаспорі, але й з боку інших мешканців мегаполісу, як через неординарність народного одягу, так і через масове зібрання українців. Зацікавлені нью-йоркці заходили до кредитустанови, аби розглянути вишитий одяг на працівниках та клієнтах УНФКС, а також детальніше ознайомитися з історією вишиванки, яку презентували розкладені брошури.

За словами головного управлінця УНФКС Христини Балко, шанування традицій та спадщини є важливими для збереження національної ідентичності українців за кордоном.

«Водночас окремі традиційні атрибути сьогодні набувають нового значення. Сьогодні ми побачили, з якою готовністю громада відгукнулася на нашу акцію. Були навіть такі, що приходили до нас у вишиванках виключно для того, аби показати свою солідарність або навіть просто похвалитися своїм дрес-кодом. Мусимо визнати, наш захід мав несподівано вражаючий ефект», - додала Христина Балко.

Організатори планують відтепер щороку проводити в переддень Незалежності України акцію «День української вишиванки».

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Нью-Йорку відбувся «День української вишиванки»

топ

  Цей день в історії.
  21 серпня:

  1886 — народився Євстахій Єловицький, католицький релігійний діяч.

  1925 — помер Осип Маковей, український поет, прозаїк, публіцист, критик, літературознавець, перекладач, педагог та громадсько-політичний діяч.

  1944 — самооборонний відділ УПА біля с. Піски (Щиреччина) атакував колонну заарештованих, яку супроводжували співробітники НКВС, в результаті усі 27 конвоїрів було вбито, а заарештованих звільнено.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014