Галичина.Інфо

Астрономи виявили в сузір'ї Змії алмаз розміром з Юпітер

Астрономи виявили в сузір'ї Змії алмаз розміром з Юпітер Астрономи, що спостерігають за британським телескопом Ловела і телескопом обсерваторії Кека на Гаваях, виявили в сузір'ї Змії пульсар, який поглинув свою зірку-компаньйона, залишивши від неї лише ядро у вигляді алмазу масою з Юпітер, повідомляє журнал Science.

Пульсари - нейтронні зірки, залишки вибухнули наднових, від полюсів яких виходять вузькі пучки радіохвиль. Мілісекунд пульсар PSR J1719-143 був виявлений у сузір'ї Змії в 4 тисячах світлових років від Землі.

Вчені знайшли його за допомогою австралійського радіотелескопу Паркс. Період обертання пульсара становить 5,7 мілісекунди, він у 1,4 рази масивніший за Сонце, при цьому його діаметр становить лише 20 кілометрів. Вчені встановили, що новий пульсар - частина подвійної системи з періодом обертання близько двох годин. Відстань між Пульсаром і його компаньйоном складає близько 600 тисяч кілометрів, що трохи менше радіуса Сонця.

"Ми робимо висновок, що друга зірка в системі - швидше за все, залишки мертвого ядра зірки, яка відновила пульсар, і, ймовірно, складається з гелію або більш важких елементів, наприклад, вуглецю", - пишуть вчені у статті.

Вчені також встановили, що діаметр компаньйона пульсара PSR J1719-1438 складає не більше 60 тисяч кілометрів, інакше на такій близькій відстані його б розірвав пульсар. Однак при такому діаметрі, приблизно в п'ять разів більше, ніж діаметр Землі, маса об'єкта близька до маси Юпітера. Таким чином, його щільність повинна становити близько 23 грама на кубічний сантиметр - тобто, він у декілька десятків разів щільніший за газовий гігант і за щільністю його можна зіставити, наприклад, з платиною.

На думку вчених, таке поєднання параметрів означає, що речовина зірки-планети являє собою кристал - іншими словами, цей об'єкт схожий на величезний алмаз. Планета-алмаз, згідно з їхньою гіпотезою - це все, що залишилося від колись масивної зірки, що дивом уникнула повного руйнування.

"PSR J1719? 1438 показує, що в ході еволюції пульсарів у подвійних системах можуть виникнути особливі обставини, які дозволяють зіркам-компаньйонам нейтронних зірок перетворюватися в екзотичні планети, не схожі на ті, які можна знайти десь ще у Всесвіті", - йдеться в статті.

Вчені зазначають, що це другий підтверджений випадок наявності у пульсара планети-компаньйона: у відкритого п'ятим за рахунком пульсара PSR B1257 +12 в 1992 році були виявлені дві планети масою близько трьох земних кожна і об'єкт, по масі можна порівняти з Місяцем - ці об'єкти вважаються першими знайденими планетами за межами Сонячної системи. Крім того, планета, можливо, є у пульсаром PSR B1620-26, проте її характеристики поки вкрай невизначені.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Астрономи виявили в сузір'ї Змії алмаз розміром з Юпітер

топ

  Цей день в історії.
  2 грудня:

  1848 — 53-річний австрійський цісар Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I.

  1951 — народився поет-пісняр Степан Галябарда.

  1991 — незалежність України визнали першими Канада і Польща.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014