Галичина.Інфо

Патріархи чотирьох найстарших церков світу закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території

Патріархи чотирьох найстарших церков світу закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території У столиці Туреччини Стамбулі патріархи Константинополя, Олександрії, Антіохії, Єрусалиму, а також предстоятель Автокефальної церкви Кіпру зібрали спеціальний собор. Вони наголосили на необхідності поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів для всіх православних церков.

Цими словами патріархи натякнули на невизнання канонічного статусу Української православної церкви Московського патріархату як "невід'ємної частини" РПЦ.

Оскільки в томосі 1924 року – угоді про заснування церков, Константинопольський патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією.

Стосовно ж всієї Московської патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський собор дотримується томосу 1589 року, згідно з яким територія нинішньої України не входить до складу Московського патріархату.

Конфлікт полягає в тому, що патріарх Московський Кирило блокує багато рішень найстаріших церков світу.

Собор предстоятелів найстарших патріархатів вважає, що РПЦ необґрунтовано бачить себе на чолі світового православ'я.

Через нові рішення Собору Московський патріархат може втратити не тільки вплив, але й буде змушений розміщувати свої церкви тільки на території Московії.

Патріархи чотирьох найстаріших церков світу збираються скликати Великий (Всеправославний) Собор - вищий релігійно-законодавчий орган, який може вирішити конфлікт з РПЦ. Але через систему, по якій приймається таке рішення, ще з лютого цього року робота по скликанню Собору припинилась.

Стамбул є престолом Константинопольського патріархату, якому надається "першість честі" серед православних церков.

Нагадаємо, цього року патріарх Кирило відвідав Україну на 25 річницю Чорнобиля, потім приїздив у Донецьк і Харків на ювілей. 2010 року патріарх Кирило тричі був в Україні. Черговий приїзд Московського патріарха до України запланований на 14-15 вересня цього року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Патріархи чотирьох найстарших церков світу закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014