Галичина.Інфо

Західна Україна може жити за власним часом

Західна Україна може жити за власним часом Депутат Львівської обласної ради від «Нашої України» Олесь Старовойт вважає, що Західна Україна може жити за своїм декретним часом. Також він називає рішення ВРУ про перехід на зимовий час неправильним.

«Це все-таки цивілізаційно-часовий простір це не така проста річ. Більшість світу має схему переходу на літній час. Радянський Союз в 1981 році з огляду на логічність такої речі також прийняв перехід на літній час. Однак, коли несподівано з цього вийшла Московія, одразу за нею потягнулась Україна. Але цим ми не врахували, що будемо відтак жити синхронно швидше з одною частиною світу, але відмовлятись від того, як живе цивілізаційний світ. Оскільки літній час був ведений весною 1981 року, нам треба спочатку скасувати літній час, і вже до нього не повертатися з весни», – сказав Старовойт.

Інакше, з його слів, ми залишаємось жити в літньому часі, замість того, «щоб повернутись у свій звичний час».

Щодо переходу регіону на такий собі львівський часовий режим, Старовойт зауважив, що його спочатку треба вираховувати.

«Не зважаючи на те, що вся країна, фактично, живе у двох різних астрономічних поясах, вона може жити за одним часом, який встановлено в місті Києві. Але тоді варто розглянути доцільність запровадження декретного часу в західній Україні, як це було зроблено 1990 року», – сказав Старовойт.

Він зазначив, що відповідне звернення буде зроблено до українського парламенту.

20 вересня Верховна Рада України підтримала законопроект №8330 «Про зміну порядку обчислення часу на території України», ініційований народним депутатом Олегом Надошею (фракція Партії регіонів), яким скасовано перехід на зимовий/літній час. За відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів. Профільний парламентський комітет підтримав прийняття цього законопроекту.
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що витрати бюджету при відмові від переходу на зимовий час складуть 300 млн грн.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Західна Україна може жити за власним часом

Цей день в історії.
18 листопада:

1847 — народився Володимир Навроцький, Галицький вчений-економіст, статистик i публіцист.

1859 — народився Кость Левицький, Галицький правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

1885 — помер Євген Желехівський, Галицький лексикограф, фольклорист, громадський діяч, творець правопису «желехівки».

1886 — народилася Софія Альбіновська-Мінкевич, Галицька художниця, майстриня малярства та графіки.

1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН.

1969 — помер Степан Ванчицький, Лемківський суспільний діяч, журналіст.

2005 — Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Вейніка для України.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014