Галичина.Інфо

Нобелівський комітет: Попри статут, Стейнмен посмертно стане лауреатом премії

Нобелівський комітет: Попри статут, Стейнмен посмертно стане лауреатом премії Нобелівська премія з фізіології і медицини за 2011 рік буде присуджена американському вченому канадського походження Ральфу Стейнмену посмертно, не дивлячись на статут нагородження, який не передбачає такої можливості, заявив Нобелівський комітет.

Стейнмен, який став нобелівським лауреатом разом з Брюсом Бойтлером і Жюлем Хоффманом за дослідження імунітету помер в ніч на 1 жовтня.

Нобелівська премія може бути присуджена посмертно лише в тому випадку, якщо претендент був живий у момент оголошення про нагородження премією, але помер до 10 грудня - дати вручення премії. Це правило було запроваджене у 1974 році.

Проте у випадку із Стейнменом склалася унікальна ситуація, коли вчений пішов з життя за кілька годин до оголошення свого імені як лауреата.

"Нобелівська премія Ральфу Стейнмену була присуджена справедливо. Її присудження ґрунтувалося на очевидній передумові, що лауреат живий", - йдеться в заяві комітету.

Стейнмен - виходець з Канади. Він закінчив університет Макгілла у Монреалі, потім перебрався в США, де з 1988 року обіймав посаду професора імунології в Рокфеллерівському університеті в Нью-Йорку. У 1973 році відкрив дендритні клітини, які можуть активувати Т-клітини, критично важливі для імунітету. Дендритні клітини є "сполучною ланкою" між вродженим і придбаним імунітетом.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Нобелівський комітет: Попри статут, Стейнмен посмертно стане лауреатом премії

топ

  Цей день в історії.
  5 грудня:

  1918 — проголошено Руську Народну Республіку Лемків.

  1918 — почалися бої за Хирів між військами УГА та польськими частинами.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014