Галичина.Інфо

На Бурштинській ТЕС планують збудувати два нові енергоблоки

На Бурштинській ТЕС планують збудувати два нові енергоблоки Директор Бурштинської ТЕС Мирон Романів вважає, що модернізація Бурштинської ТЕС неможлива без приватного капіталу. За інвесторські кошти тут планується будівництво двох нових енергоблоків. Електроенергія з них має бути дешевою і конкурентоздатною. Про це Мирон Романів повідомив журналістам 4 жовтня.

«На сьогодні все наше обладнання працює. Триває реконструкція сьомого енергетичного блоку, в листопаді введемо його в експлуатацію. Також четвертий блок в середньому ремонті, в середині жовтня він також буде введений в роботу. Готуємось до початку опалювального сезону. Цього року за підтримки ДТЕК ми проводимо ремонти нормально, але обладнання старе, довго працювати не може… Воно відпрацювало вже по 45-46 років, деякі котли, генератори, турбіни мають відпрацювання по 270-280 тис. годин (при нормі 170 тис.), тобто ресурс вже відпрацьовано», – розповів Мирон Романів.

Він наголосив: «Щоб наша електроенергія конкурувала з європейською, собівартість її має бути низькою. На жаль, у нас вона зараз висока: на старому обладнанні якщо працюєш надійно, то не економічно».

Мирон Романів нагадав, що домовленості державної влади в Україні з Європою передбачають екологічно чисте виробництво електроенергії.

«Як бачите, у нас з труб йде дим, а він не має йти, як це є на Заході. Для цього потрібно надзвичайно великі кошти. Таких коштів ні в компанії (ПАТ «Західенерго», – ред.), ні в нас на підприємстві, на жаль, немає. Думаю, таких коштів немає і в державі. Тому потрібні інвестиції, які може дати тільки приватний капітал. Тут ми нікуди не подінемось, приватний капітал треба залучати і тоді займатися реконструкцією, заміною, або побудовою нових блоків. Такі плани в нас є. Нам допомагають ДТЕК, ПАТ «Західенерго». Майданчик під нові блоки обрано, він знаходиться біля дванадцятого енергоблоку. Плануємо збудувати там два нові енергоблоки потужність 600 МВт. Електроенергія з них буде дешева і конкурентоздатна», – запевнив Роман Миронів.

Він сказав: «Щодо коштів, все залежить від планів: реконструкція – це одні кошти, заміна обладнання і будівництво нових блоків – інші. Треба не мільйони, а мільярди. Щоб збудувати очисні споруди, як показує міжнародний досвід, на одному енергоблоці треба суму у близько 70% вартості цього енергоблоку… Після залучення інвестицій будуть нові блоки, чисте повітря, наші діти будуть здорові».

Мирон Романів також розповів, що на Бурштинській ТЕС працює майже 3 тисячі працівників. Середня зарплата минулого року становила 4,2 тис. грн, сьогодні – 5 тис. грн.

Зазначимо, ПАТ «Західенерго», до якого входить Бурштинська ТЕС, – одна з найбільших енергогенеруючих компаній України. Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи. Власником 70,1034% акцій є НАК "Енергетична компанія України", 24,9% акцій – ДТЕК, решта належить міноритарним акціонерам. До складу компанії входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства «Галременерго», «Львівенергоспецремонт», «Львівенергоавтотранс», «Західенергопостач». Додаткова інформація.

ДТЕК – найбільша приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК створюють ефективний виробничий ланцюжок вiд видобутку і збагачення вугілля до генерації й продажу електроенергії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Бурштинській ТЕС планують збудувати два нові енергоблоки

топ

  Цей день в історії.
  24 жовтня:

  1990 — законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції (Основного Закону)» скасовується ст.6 про керівну роль Комуністичної партії.

  1991 — Верховна Рада проголосила без\'ядерний статус України.

  1997 — помер Петро Дужий, український письменник, з 1944 референт пропаганди УПА, почесний громадянин міста Львова.

  1999 — в Рогатині відкрито пам\'ятник землячці Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014