Галичина.Інфо

Глава УГКЦ розповів про розвиток церкви до 2020 року

Глава УГКЦ розповів про розвиток церкви до 2020 року Проголошення Доброї Новини всім людям, тобто євангелізація, − це місія, яку доручив Церкві Господь Бог. Українська греко-католицька церква, як невід’ємна частина Вселенської Церкви, також бере участь у цій місії. Про це під час прес-конференції заявив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, розповідаючи про Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року.

За словами Предстоятеля УГКЦ, для виконання вищевказаної місії Церкви, єпископи вирішили якнайчіткіше визначити стратегію діяльності Церкви на наступні роки. Щоб полегшити втілення цього проекту та кращого відстеження його перебігу, було визначено період десять років: до 2020 року (включно), повідомили у Департаменті інформації УГКЦ.

«Під керівництвом місцевого єпископа, який є символом єдності в єпархії, основним компонентом у процесі євангелізації є парафія. Адже саме в парафії віруючі найчастіше вперше зустрічаються з Христом чи то через участь у Божественній Літургії в неділю, чи то через хрещення, весілля або похорон», − сказав Глава УГКЦ, говорячи про причину головного акценту стратегії: жива парафія.

«Розвиток парафіяльної громади повинен бути нашим пріоритетом. Плекаючи та оживляючи парафії, ми тим самим плекаємо та оживляємо цілу Церкву», − наголосив Блаженніший Святослав.

Синод Єпископів, за словами Предстоятеля УГКЦ, вирішив сконцентрувати зусилля усієї Церкви для розвитку живої парафії, яку названо «найкращим способом для досягнення цілей євангелізації». «Жива і відкрита парафія наближатиме до Христа як тих, хто практикує свою віру регулярно, так і тих, хто робить це рідко (на Різдво і Великдень), або й зовсім не робить», − пояснив Блаженніший Святослав.

У Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року її автори перераховують такі складові живої парафії:

Провід – священик, монашество і миряни працюють разом, будуючи парафію як місце зустрічі з живим Христом.

Літургія – вірні моляться Богу і зростають в Його благодаті.

Катехизація – вірні отримують знання про свою віру й Церкву.

Койнонія – вірні будують спільноту.

Дияконія – вірні йдуть за межі парафії служити іншим.

Місійність – вірні євангелізують інших, запрошують їх до життя в Христі.

Тільки досягнувши і реалізувавши кожну з цих складових, за словами Блаженнішого Святослава, Стратегія розвитку УГКЦ буде реалізована.

Нагадаємо, Синод Єпископів УГКЦ, який відбувався у Бразилії 5 - 11 вересня, затвердив Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Пригадуємо, що попередній Синод, який проходив у 2010 році у Львові, створив відповідну робочу групу, яка мала сформулювати бачення розвитку УГКЦ за наступні 10 років. До цієї групи ввійшли єпископи, які були уповноважені від імені всього Синоду представити таке бачення розвитку Церкви. Відтак була створена ще одна група, яка розробила відповідні механізми для досягнення цієї мети.

У світлі прийнятої Стратегії ієрархи та душпастирі скеровуватимуть свою увагу як на практикуючих членів Церкви (щоб дедалі більше залучати їх до місії Церкви), так і на тих, хто з різних причин віддалився від Церкви чи ще взагалі не мав нагоди пізнати Ісуса Христа.

Для втілення в життя прийнятої Стратегії розвитку УГКЦ Синод Єпископів визначив Робочу групу щодо її реалізації, яку очолив Владика Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський. А кожен єпархіальний єпископ призначить у своїй єпархії/екзархаті особу, яка увійде до складу Робочої групи та координуватиме втілення Стратегії УГКЦ в межах єпархії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Глава УГКЦ розповів про розвиток церкви до 2020 року

топ

  Цей день в історії.
  16 вересня:

  1658 — Гетьман України Іван Виговський уклав із Польщею Гадяцький договір.

  1899 — В Галичині створено Національно-демократичну партію.

  1914 — 2500 січових стрільців українського добровольчого легіону у складі австро-угорської армії присягнули на вірність Головній Українській Раді.

  1930 — Польський уряд розпочав проведення так званої пацифікації (насильницького умиротворення) українців у Галичині.

  1987 — Підписаний Монреальський протокол про захист озонового шару Землі.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014