Галичина.Інфо

Львівському національному університетові ім. І. Франка – 350

Львівському національному університетові ім. І. Франка – 350 Львівський національний університет ім. І. Франка святкує 350-літній ювілей. Урочиста академія з нагоди святкування 350-річчя відбудеться 11 жовтня в Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.

«Щороку, починаючи з 1999-го, 11 жовтня ми святкує в університеті свято в день, коли університет отримав статус «національний». Цього року в цей день буде проведена урочиста академія, яка завершить святкування 350-ого року від дня заснування. Університет працював незмінно і цілі покоління вчених зробили свій внесок у його розвиток, розбудову і славу», - зазначив проректор з наукової роботи, доктор хімічних наук, професор Богдан Котур.

Сьогодні ж, 10 жовтня, відбудеться пленарне засідання Міжнародної конференції «Львівський національний університет імені Івана Франка: історія, виклики сучасності, візія майбутнього» (Актова зала Університету, вул. Університетська, 1).

Університет у Львові з’явився у 1661 році, коли король Ян ІІ Казимир 20 січня підписав диплом, який надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету» з правом викладання всіх тодішніх університетських дисциплін, присудження вчених ступенів бакалавра, ліценціата, магістра і доктора. На той час університет складався з двох відділів (факультетів) – філософського і богословського (теологічного). Роль середнього навчального закладу при Львівському університеті відігравала колегія, яка була підготовчим етапом для охочих продовжувати навчання.

23 квітня 1923 року Львівському університету було передано будинок колишнього Галицького сейму, який став головним корпусом університету. Зараз на фронтоні головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка – гасло: «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни – окраса Батьківщини»).

11 жовтня 1999 року Указом Президента України Львівському державному університету імені Івана Франка надано статус «Національний». Саме цей день з того часу і святкується як День народження університету.

Сьогодні Львівський національний університет імені Івана Франка є одним із провідних вищих навчальних закладів України та Європи. У структурі університету функціонують 18 факультетів, Інститут післядипломної освіти, 3 коледжі, 7 науково-дослідних інститутів, Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад, Наукова бібліотека, 6 музеїв. Здійснюється підготовка фахівців відповідно до отриманих ліцензій за 16 галузями, 52 напрямами та 91 спеціальністю. Сьогодні в Університеті функціонує 130 кафедр, три з яких відкрито за останні роки.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львівському національному університетові ім. І. Франка – 350

топ

  Цей день в історії.
  7 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014