Галичина.Інфо

ЄС переглядає відносини з Україною

ЄС переглядає відносини з Україною Комітет з питань закордонних справ Європейського парламенту планує відкласти голосування щодо проекту доповіді із рекомендацій Раді ЄС та Єврокомісії щодо угоди про асоціацію з Україною.

З такою пропозицією виступив сьогодні під час засідання Комітету доповідач Річард Легутко. «Я думаю, нам слід взяти додатковий час для того, щоб відобразити те, що відбувається», - сказав він. Доповідач зазначив, що на сьогодні не йдеться про те, чи варто продовжувати перемовини з Україною щодо угоди про асоціацію. Разом з тим, за його словами, комітет і Європарламент в цілому мають з одного боку виступити за продовження переговорів, а з іншого – надіслати чіткий політичний сигнал Києву про неприйнятність такого підходу до демократії, який був продемонстрований у справі проти колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. За словами доповідача, рішення щодо нового календаря розгляду проекту рекомендацій має бути схвалено завтра під час його зустрічей зі співдоповідачами.

Цього ж дня депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Карл-Георг Веллманн запропонував заборонити безвізовий режим для власників українських дипломатичних паспортів. На думку Веллманна, після вироку Тимошенко "Україна на один крок віддалилась від європейської перспективи".
"Асоціація з ЄС та Угода про вільну торгівлю перемістились, з точки зору Бундестагу, в далеке майбутнє. Всі знаки вказують на те, що вирок було винесено суто з політичних мотивів", - йдеться в заяві. "Країни Європейського Союзу повинні вжити відповідні заходи. В рамках цього процесу, потрібно знову ввести візовий режим для власників дипломатичних паспортів", - наголосив він.

Як відомо, дипломатичними паспортами в Україні користуються високопосадові чиновники та народні депутати. З цими паспортами вони можуть відвідувати країни Шенгенської зони без візи.

На думку німецького депутата, рішенням проти Тимошенко Україна завдала удару ще й по своїй інвестиційній привабливості. "Німецький парламент з великою стурбованістю відстежує події в Україні. Найбільшою перешкодою для іноземних інвестицій в Україні є судова влада, яка не є незалежною і піддається політичному та комерційному тиску". "Сьогоднішнє рішення є досить болісним для України, оскільки західні компанії побоюються відсутності верховенства права та посилення політичного впливу. У такі країни інвестиції не вкладають", - зазначив Веллманн.

Як відомо, лідером Християнсько-демократичного союзу, який представляє Карл-Георг Веллманн, є канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Німецький уряд в своїй заяві різко розкритикував вердикт, яким Тимошенко було засуджено до семи років ув'язнення.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Екс-прем'єра засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

В поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон йдеться про те, що "Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко".

Не залишилась осторонь вироку і Московія. МЗС країни вже заявило, що вбачає антиросійський контекст у вироку Юлії Тимошенко. Прем'єр-міністр Московії Володимир Путін заявив, що не розуміє, чому екс-прем'єра України Юлію Тимошенко визнали винною і винесли обвинувальний вирок.

Рекомендовано до перегляду:

» » » ЄС переглядає відносини з Україною

топ

  Цей день в історії.
  9 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014