Галичина.Інфо

У Львові відкрилося унікальне в Україні виробництво наноструктур

У Львові відкрилося унікальне в Україні виробництво наноструктур У Львові 25 листопада урочисто відкрили першу в Україні виробничу дільницю Науково-виробничого концерну «Наука» з промислового виробництва наногетероструктур різного призначення. Зокрема вони потрібні для над’яскравих світлодіодів, концентраторних сонячних батарей та потужних НВЧ-транзисторів. Вироби дільниці можуть сприяти підвищенню енергоефективності багатьох підприємств, оскільки на їхній базі можна виготовляти сонячні батареї.

«На основі однієї наногетероструктури можна створити 5-6 тис. над’яскравих світлодіодів і біля 3-4 тис. НВЧ-транзисторів. Якщо ми вийдемо на повний цикл виробництва світлодіодів і нанотранзисторів, а в нас розроблений бізнес-план, ми зможемо виготовляти в Україні біля 20 млн світлодіодів щорічно; це – приблизно мільйон заощаджувальних світильників і, скажімо, біля 20-30 млн транзисторів для мобільного зв’язку», - зазначив директор НВК «Наука» Сергій Ларкін щодо результатів, які може принести ця інвестиція.

Сергій Ларкін повідомив, що ще на етапі наукових досліджень та експериментальних випробувань НВК «Наука» досягнув угоди та підписав перший контракт на постачання наногетероструктур, що вироблятимуться на дільниці, в країни ЄС. Загальна сума контракту становить 2,5 млн доларів США.

За словами Сергія Ларкіна, іще дві подібні дільниці будуть відкриті в Києві наступного року. При цьому, наголосив він, проблем зі збутом продукції бути не повинно, оскільки вона орієнтована передусім не на експорт, а на внутрішній ринок, і допомагатиме в модернізації української промисловості.

«Мова йде про відновлення цілої галузі, яку ми втратили. Це буде робитися поступово, на великих центрах, і обережними кроками, тому що це потребує дуже великого фінансування. Перспектива – в створенні і відновленні виробництв твердотільної електроніки, оптоелектроніки в Україні», - додав він. За словами Сергія Ларкіна, в створення львівської виробничої дільниці було вкладено 10 млн доларів; насамперед йдеться про державні кошти.

Виробничу дільницю створили на базі Науково-виробничого підприємства «Карат» (дочірнє підприємство ПАТ «Концерн-Електрон»).

Участь у відкритті дільниці взяли мер Львова Андрій Садовий, голова Львівської ОДА Михайло Костюк, директор НВК «Наука» Сергій Ларкін, а також заступник голови Агентства держмайна Олександр Шубін.

Ознайомившись із роботою дільниці голова Львівської ОДА Михайло Костюк висловив переконання, що йдеться про найвищий рівень нанотехнологій. «Звичайно, потрібні інвестиції. Сьогодні важливо належно представити цей продукт, щоби ринок зацікавився ним», - додав він. Також Михайло Костюк висловив побажання, щоб продукт, який вироблятиметься на дільниці, надалі застосовували у подальшому виробництві у Львівській області.

Своєю чергою, львівський міський голова Андрій Садовий зазначив: «Для Львова новітні технології є дуже важливим аспектом розвитку. Сьогодні ми бачимо, що це таке, коли у невелику кімнату інвестовані мільйони. Це надсучасні технології, якими можна гордитись, бо такої установки в Україні ніде більше нема. Вона є лише у Львові. Це початкова фаза дуже серйозного виробництва сонячних батарей та інших складних технологій. Ми повинні активно розвивати новітні технології у Львові, щоб таких виробництв у нас було більше».

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові відкрилося унікальне в Україні виробництво наноструктур

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014