Галичина.Інфо

Сьогодні у Швеції та Норвегії відбудеться вручення Нобелівської премії миру

Сьогодні у Швеції та Норвегії відбудеться вручення Нобелівської премії миру В Осло сьогодні відбудеться церемонія вручення Нобелівської премії миру, яку цього року розділили між собою три жінки. Лауреатами премії стали президент Ліберії Елен Джонсон-Серлін, ліберійська правозахисниця Лейма Гбові й активістка з Ємену Таваккул Карман.

Кожна з них отримає золоту медаль, диплом і третину від загальної суми в 10 мільйонів шведських крон - це приблизно півтора мільйона доларів. Оголошуючи імена переможців у жовтні, голова Норвезького Нобелівського комітету Турбйорн Ягланд відзначив їхній внесок у боротьбу за повноправну участь жінок у громадських та політичних процесах.

Крім того, сьогодні у Стокгольмі вручатимуть Нобелівські премії з медицини, фізики, хімії, літератури та економіки.

Нагадаємо, у 2009 році дванадцять з тринадцяти лауреатів, удостоєних Нобелівської премії, отримали у Філармонії Стокгольма з рук короля Швеції Карла XVI Густава почесні дипломи та золоті медалі із зображенням засновника премії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Сьогодні у Швеції та Норвегії відбудеться вручення Нобелівської премії миру

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014