Галичина.Інфо

Ірак покинули останні американські солдати

Ірак покинули останні американські солдати Останній конвой військовослужбовців армії США виїхав вранці в неділю з Іраку і перетнув кордон із сусіднім Кувейтом. Конвой складається з близько 500 солдатів, які були розміщені на військовій базі Форт-Худ у штаті Техас, і 110 одиниць військової техніки. Таким чином, завершився період майже дев'ятирічного перебування американського військового контингенту на території цієї країни з моменту падіння режиму колишнього іракського лідера Саддама Хусейна. Тепер американці в Іраку будуть охороняти тільки власне посольство.

За дев'ять років через Ірак пройшли понад 1,5 мільйона американських солдатів, 4484 з яких загинули, а ще 30 тисяч отримали поранення. Втрати мирного населення оцінюються в 60 тисяч осіб (за даними Пентагону), а сама кампанія, за словами президента Барака Обами, обійшлася бюджету США в один трильйон доларів.

Причиною для вторгнення США і Великої Британії в Ірак у березні 2003 року стала ймовірна наявність у іракського лідера Саддама Хусейна зброї масового знищення. Приблизно через три тижні сухопутні сили коаліції вступили в Багдад. Після повалення режиму виявилося, що небезпека від хімічної зброї була перебільшена.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Ірак покинули останні американські солдати

топ

  Цей день в історії.
  24 вересня:

  1894 — народився Роман Купчинський, Галицький поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

  1942 - Генерал-губернатор Г.Франк видав дикрет Декрет про створення Інституту ім. Шевченка у Львові. Зазначалося, що “інститут засновується з метою розвитку і підпорядкування наукових дослідів у галузі українознавства”.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014