У Польщі набув чинності закон, згідно з яким нелегальні мігранти з 1 січня можуть подавати заявки на легалізацію свого статусу в цій найбільшій в Східній Європі державі Євросоюзу. Відповідний закон набув чинності 1 січня 2012 року. Як повідомили в польському Міністерстві внутрішніх справ, відповідно до прийнятого влітку 2011 року закону, легалізувати свій статус зможуть громадяни іноземних держав, які перебувають на польській території безперервно з моменту вступу країни до Шенгенської зони 20 грудня 2007. "Заявки (на легалізацію) можна буде подавати до 2 липня 2012 року. Дозвіл на перебування буде видаватися на 2 роки", - зазначили в польському МВС. Повідомляється, що амністією також зможуть скористатися іноземці, які перебувають безперервно у Польщі з 1 січня 2010 року, і яким раніше було відмовлено у наданні статусу біженця.
"Заявки на легалізацію свого перебування в Польщі необхідно подавати в місцеві відділи іноземців, які функціонують у складі обласних адміністрацій (воєводств)", - підкреслили в МВС.
У той же час польські правоохоронці зазначили, що дозвіл на легальне перебування в Польщі не отримають іноземці, які зареєстровані в Шенгенський базі SIS, у випадку подачі у заявці неправдивої інформації, а також у разі, якщо перебування іноземця на польській території може загрожувати безпеці або інтересам Польської держави.
МВС повідомив, що на своїй веб-сторінці опублікував спеціальні рекомендації, як легалізувати свій статус в рамках амністії нелегалів, і запустив спеціальну телефонну лінію (22 601-75-25), за якою можна отримати консультації англійською, українською, російською, в'єтнамською мовами.
Нагадаємо, в 2010 році група українокініціювала акцію за легалізацію нелегальних мігрантів, закликавши польську владу полегшити умови для отримання легального права перебування в Польщі.
За даними експертів, через жорсткі умови двох попередніх амністій у 2003 і 2007 роках ними скористалися менше 4 тисяч нелегалів, чисельність яких на польській території імовірно складає від 50 до 500 тисяч.
МВС Польщі оцінює кількість нелегалів приблизно в 50 тисяч осіб, відзначаючи, що більшу частину з них складають не українці, а громадяни інших держав, яким складніше отримати польську візу, в першу чергу, вірмени та в'єтнамці.
На початку минулого року в 38-мільйонній Польщі право легального перебування мали близько 100 тисяч іноземців, третина з яких громадяни України.
Рекомендовано до перегляду:
Громадяни України склали найчисленнішу міграційну групу в ЄС за підсумками 2011 року. Друге місце займають громадяни США, за ними йдуть представники Індії, Китаю та Марокко...
22 грудня уряд Республіки Хорватія прийняв рішення продовжити до часу приєднання Хорватії до ЄС дію минулорічного рішення про безвізовий в’їзд іноземців, зокрема громадян України, які мають діючу дво- або багаторазову шенгенську візу «С»,
Заявки на легалізацію в Італії подали 13 тис. 148 громадян України. Про це повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький посилаючись на інформацію Міністерства внутрішніх справ Італії. Українці посіли четверте місце
Найближчий західний сусід України та член Євросоюзу Польща дозволила подвійне громадянство та спростила надання його іноземцям, серед яких в країні найбільше проживає українців...
Уряд Італії вирішив провести місячну кампанію з легалізації українських громадян, які перебувають на території держави нелегально. Постанову про проведення легалізації затверджено декретом Ради міністрів від 6 липня 2012 року, а також підписано