Галичина.Інфо

Вчені знайшли спосіб урятувати Венецію від повеней

Вчені знайшли спосіб урятувати Венецію від повеней Учені знайшли спосіб урятувати італійське місто Венеція від повеней через підвищення рівня світового океану й осідання грунту. Вчені пропонують закачувати ще більше води під місто, щоб зробити його дрейфуючим. Фахівці із сейсмічних даних визначили, що під містом лежить шар непроникної глини, котрий, якщо його затоплювати певним чином, буде працювати як водна подушка. Згідно з їхніми розрахунками, завдяки проекту місто можна підняти на 30 см.

План, вартість якого оцінюється в 78 млн фунтів стерлінгів, може бути неабияк економічно вигідним для Венеції, оскільки місто завдяки туризму приносить до бюджету Італії приблизно 1,5 млрд євро. Втратити таку годівницю під хвилями зовсім не вигідно Риму.
Проект передбачає буріння в шарі глини 12 свердловин по периметру міста, куди потім закачають воду. Втім, підйом Венеції відбудеться не миттєво: експерти розраховують, що на це потрібно 10 років і 150 млн кубічних метрів води.

До речі, раніше подібна операція була успішно проведена у Лонг-Бічі (Каліфорнія).

Нагадаємо, в липні минулого року комітет з охорони спадщини Італії звернувся до ООН із проханням занести Венецію до списку місць на Землі, що зникають, оскільки воно катастрофічно руйнується під натиском масового туризму, природних факторів і державної бездоглядності.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Вчені знайшли спосіб урятувати Венецію від повеней

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014