Галичина.Інфо

Вчені знайшли спосіб урятувати Венецію від повеней

Вчені знайшли спосіб урятувати Венецію від повеней Учені знайшли спосіб урятувати італійське місто Венеція від повеней через підвищення рівня світового океану й осідання грунту. Вчені пропонують закачувати ще більше води під місто, щоб зробити його дрейфуючим. Фахівці із сейсмічних даних визначили, що під містом лежить шар непроникної глини, котрий, якщо його затоплювати певним чином, буде працювати як водна подушка. Згідно з їхніми розрахунками, завдяки проекту місто можна підняти на 30 см.

План, вартість якого оцінюється в 78 млн фунтів стерлінгів, може бути неабияк економічно вигідним для Венеції, оскільки місто завдяки туризму приносить до бюджету Італії приблизно 1,5 млрд євро. Втратити таку годівницю під хвилями зовсім не вигідно Риму.
Проект передбачає буріння в шарі глини 12 свердловин по периметру міста, куди потім закачають воду. Втім, підйом Венеції відбудеться не миттєво: експерти розраховують, що на це потрібно 10 років і 150 млн кубічних метрів води.

До речі, раніше подібна операція була успішно проведена у Лонг-Бічі (Каліфорнія).

Нагадаємо, в липні минулого року комітет з охорони спадщини Італії звернувся до ООН із проханням занести Венецію до списку місць на Землі, що зникають, оскільки воно катастрофічно руйнується під натиском масового туризму, природних факторів і державної бездоглядності.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Вчені знайшли спосіб урятувати Венецію від повеней

топ

  Цей день в історії.
  23 жовтня:

  1942 - в табір Белжец (Польща) вивезено 1179 євреїв з Дрогобича, 1020 осіб – з Борислава, 460 – з Самбора, 800 – з Стрия Дрогобицької області.

  1971 - Верховний архієпископ УКЦ кардинал Й.Сліпий під час нарад Ватиканського Синоду єпископів Католицької церкви і в присутності папи Павла VI виступив із промовою в обороні переслідуваної Української церкви, заявивши, що вона понесла величезні жертви, про які у Ватикані ніхто не згадував, оскільки для Ватиканської дипломатії греко-католики УРСР і Польщі стояли на перешкоді.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014