Галичина.Інфо

Російських миротворців у Молдові хочуть обеззброїти

Російських миротворців у Молдові хочуть обеззброїти Після інциденту із загибеллю громадянина Молдови Вадима Писаря кількість московітських миротворців на кордоні з невизнаною Придністровською республікою має бути скорочена вдвічі, а самі військові більше не будуть носити зброю, заявив молдавський міністр. Нагадаємо, 1-го січня 2012 річний Писар був смертельно поранений на мосту через Дністер російським миротворцем.

За словами молдавського міністра, об'єднане військове командування прийняло рішення про те, що тепер в обов'язки миротворців буде входити лише моніторинг ситуації на пропускному пункті. "Поки ця ініціатива буде застосована лише до миротворчого посту № 9 [де стався трагічний інцидент]. Але ідея полягає в тому, що аналогічний механізм буде використаний на всіх 15 існуючих миротворчих постах", - зазначив Карпов. За його словами, бетонні блоки, встановлені по периметрах постів, замінять на "лежачих поліцейських" щоб полегшити переміщення через кордон.

Вранці першого січня житель молдавського лівобережного села Пирита Вадим Писар і його знайомий Костянтин Бологан поїхали на заправку в сусіднє місто Вадул луй-Воде. Дорогою "ВАЗ 2101" за кермом якого був Писар, врізався і зламав дорожній знак "стоп" біля поста миротворців. Проігнорувавши вимоги військовослужбовців зупинитися, "ВАЗ" попрямував в напрямку правого берега. Приблизно через 20 хвилин автомобіль повернувся на цю ж ділянку дороги і знову проігнорував вимогу миротворців зупинитися. Начальник зміни кілька разів вистрілив у повітря, а потім - по колесах автомобіля. Як стверджує Бологан, вогонь відкрили двоє миротворців, і всього пролунало чотири постріли. Одна з куль потрапила водієві в спину, він був доставлений у кишинівську лікарню, де незабаром помер.

У даний час розслідуванням справи, порушеної прокуратурою Дубосарського району, займається відділ контролю над виконанням законів у збройних силах при Генеральній прокуратурі Молдови. "Миротворець, який стріляв, не був заарештований - це не обов'язковий захід під час розслідування. Зараз він перебуває на території Придністров'я і доступний слідчим - сказав Карпов . - З Московії приїхав офіційний представник генеральної прокуратури для ведення спільної роботи з молдавськими колегами".

Для фінансової підтримки сім'ї Писаря в середу на засіданні уряду було запропоновано виділити з державного бюджету тис 100. леїв (близько 8,3 тис. доларів). Співчуття рідним і близьким загиблого висловили міністерства закордонних справ Придністров'я, України та Московії, а також посол Московії в Молдові Валерій Кузьмін. Втім, коментар останнього викликав обурення молдавських дипломатів і політиків, які вважали його "саркастичним" і таким, що не відповідає дійсності, - на наступний день після інциденту, висловивши співчуття, Кузьмін зазначив, що, деякі деталі події залишилися за кадром. За його словами, загиблий водій був п'яний, їхав без прав і на підвищеній швидкості і мало не наїхав на одного з військовослужбовців, створивши таким чином небезпечну ситуацію на КПП. Як стверджував Кузьмін, автомобіль "ВАЗ" значився в угоні. "За нашими даними, машина не перебувала в розшуку на території Молдови і у водія були при собі права. Чи був загиблий п'яний, сказати ще не можна. Результати тестів будуть відомі у найближчі дні", - заявив радник міністра внутрішніх справ Молдови Еуджен Оніке. У зв'язку з інцидентом в Кишиневі відбулася акція протесту, учасники якої вимагали відкликати посла Московії з Молдови.

Реакція на саму подію з боку жителів Молдови також була миттєвою. Місцева влада молдавських лівобережних сіл Пирита і Кошниця Дубосарського району на наступний день після інциденту зажадала негайного розформування КПП, а група незадоволених мешканців влаштувала акцію протесту біля миротворчого поста. На наступний день акція пройшла знову, але вже в більшому масштабі. Учасники перекрили дорогу і погрожували в разі невиконання їхніх вимог зняти загородження власними руками і викинути їх у Дністер. За словами учасника мітингу, президента молдавського молодіжного руху "Воєвод" Миколи Паскар, в ньому взяли участь близько 500 осіб майже з усіх сіл Дубосарського району. "Присутні вимагали прибрати загороди і судити військового, який застрелив хлопця - сказав Паскару. - Були там і провокатори з гаслами" НАТО в Тирасполі "і" Молдова -. Румунська земля "але місцеві жителі їх швидко вивели. Взагалі, люди були налаштовані дуже серйозно . Прийшло багато учасників бойових дій 1992 року, і було видно, що більш серйозна провокація могла привести до незворотних наслідків". У вівторок, 4 січня, 250 близько мешканців сіл Дубосарського району знову вийшли на мітинг, вимагаючи вивести миротворців і зняти контрольно-пропускні пункти.

Незважаючи на реформування постів, вимоги учасників мітингу і наполегливість офіційного Кишинева в питанні перетворення миротворчих сил у громадянську місію, багато експертів упевнені, що формат зони безпеки на Дністрі не зміниться. "Корінної зміни не буде - вважає президент Асоціації незалежних політологів Придністров'я Андрій Сафонов. - Немає сенсу ні Москві, ні Придністров'ю все міняти через єдиний інцидент такого роду за 20 років. Водночас, якщо миротворців залишать без зброї, я передбачаю провокації, спрямовані на те, щоб остаточно зламати миротворчий формат". На думку Сафонова, смерть молодого чоловіка була використана Молдовою для початку великої політичної гри, мета якої - виведення миротворців. "Без миротворчих сил може виникнути ризик нового військового конфлікту, оскільки будь-яке порушення рівноваги мотивуватиме сторони до застосування сили", - вважає Сафонов.

Як запевняє директор програм Інституту громадських політик Молдови Оазу Нантой, контрольно-пропускні пункти реформували лише завдяки громадському тиску, але крок цей - не більше ніж символічний. "Московія пішла на це, щоб врятувати своє обличчя. Але по суті, все залишається незмінним, і немає підстав розкочувати губу, - каже Нантой. - Трагічна смерть Писаря висвітлила всю абсурдність миротворчого формату і штучно законсервованого Придністровського конфлікту".

Рекомендовано до перегляду:

» » » Російських миротворців у Молдові хочуть обеззброїти

топ

  Цей день в історії.
  26 вересня:

  1941 - З Львівської цитаделі (табору для радянських військовополонених) звільнено першу партію полонених галичан - 1500 осіб.

  1942 - З Тернопільської області депортовано в табір знищення Белжец 4938 євреїв, зокрема з Озерян вивезено 813 осіб, на місці убито 130 осіб, зі Скала – 1625, вбито при вивезенні 30 осіб, з Коралівки – 700, з Мельниці – 1000, з Борщева – 800 осіб.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014