Галичина.Інфо

Чехія компенсує церквам кривди, завдані за час комунізму

Чехія компенсує церквам кривди, завдані за час комунізму Уряд Чехії ухвалив законопроект виділити церквам майже 100 мільярдів крон (близько 2-х мільярдів 300-т мільйонів євро) за кривди, завдані їй під час комуністичного режиму, коли було націоналізоване церковне майно.
Відповідно до плану, узгодженого правлячими партіями і 17 релігійними групами на чолі з Римо-католицькою церквою, влада Чехії поверне релігійним групам частину майна, конфіскованого з 1948-го по 1989-й роки, а також виплатить 59 мільярдів крон компенсації протягом найближчих 30 років.


Законопроект має схвалити парламент.

Правоцентристська партія правлячої коаліції «Справи громадські», яка раніше виступала проти законопроекту, підтримала його. За прогнозами політиків, відмова правоцентристів підтримати проект закону могла призвести до розвалу коаліції. Прем’єр-міністр Чехії Петер Нечас заявив, що звільнить міністрів «Справ громадських», якщо ті не проголосують за законопроект на черговому засіданні.

«Справи громадські» погрожували запобігти здійсненню цього плану, заявивши, що уряд повинен дотримуватися економії в період економічної кризи в Європі. Як повідомив голова партії Радек Йон, на засіданні уряду, що відбулося напередодні, думки з приводу затвердження законопроекту про надання компенсації церкви розділилися порівну. Члени «Справ громадських» вважають, що економіка країни не зможе впоратися з додатковим навантаженням, яке виникне у зв’язку з повернення майна конфесіям і з компенсаціями.

У Чехії діють 17 церков.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Чехія компенсує церквам кривди, завдані за час комунізму

топ

  Цей день в історії.
  28 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014