Галичина.Інфо

У Франківську ім'ям ініціатора дивізії "Галичина" назвали вулицю

У Франківську ім'ям ініціатора дивізії "Галичина" назвали вулицю Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення перейменувати вулицю Індустріальну на вулицю імені Володимира Кубійовича.

Виступаючи на сесії міськради, заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес нагадав: В. Кубійович є відомим ученим – етнографом, географом, істориком, суспільно-політичним діячем. Крім того, він є автором багатьох наукових праць, зокрема "Географії українських і прилеглих земель", також певний час очолював редакцію 10-томної "Енциклопедії українознавства".

Секретар міськради, представник Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Роман Марцінків також нагадав, що В. Кубійович стояв біля витоків формування 14-ї гренадерської дивізії Ваффен-СС "Галичина" (Першої української) і заявив, що з ініціативою про назву вулиці його ім'ям виступила громадська організація ветеранів дивізії. "Враховуючи те, що сьогодні і так йде наступ на українськість, ми маємо таким чином підтримувати українські цінності", - наголосив він.

[b]Володимир Кубійович[/b] народився в 1900 році на Лемківщині у місті Новий Сонч (нині - Польща) в українсько-польській родині. Закінчив Ягеллонський університет у Кракові, у цьому ж місті працював доцентом до 1939 року. У міжвоєнній Польщі послідовно обстоював українські геополітичні інтереси, був одним з лідерів українського національного руху.

Після початку війни, в 1940 році був призначений професором Вільного українського університету в Празі. Був активним прибічником співпраці з німцями, очолював Український центральний комітет у Кракові - єдину українську неполітичну громадську організацію, визнану німецькою владою в Генерал-губернаторстві. У квітні 1943 року В. Кубійович був одним з ініціатором формування дивізії "Галичина" і якийсь час очолював її військове управління, але незабаром на цю посаду було призначено етнічного німця. У 1944 році оселився в Парижі.

У повоєнні роки В. Кубійович займався переважно науковою діяльністю, став автором кількох фундаментальних робіт з україністики. За своє життя написав понад 80 наукових робіт з географії України: "Територія і населення українських земель" (1935), "Атлас України і суміжних країв" (1937), "Географія українських і суміжних земель" (1938, 1943), "Українськi етнічні групи Галичини "(1953) та багато інших. Помер в 1985 році у Серселі (Франція), неподалік від Парижа.

Книги В. Кубійовича широко перевидавалися в Україні після 1991 року, на честь нього було випущено поштову марку.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Франківську ім'ям ініціатора дивізії "Галичина" назвали вулицю

Цей день в історії.
18 листопада:

1847 — народився Володимир Навроцький, Галицький вчений-економіст, статистик i публіцист.

1859 — народився Кость Левицький, Галицький правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

1885 — помер Євген Желехівський, Галицький лексикограф, фольклорист, громадський діяч, творець правопису «желехівки».

1886 — народилася Софія Альбіновська-Мінкевич, Галицька художниця, майстриня малярства та графіки.

1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН.

1969 — помер Степан Ванчицький, Лемківський суспільний діяч, журналіст.

2005 — Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Вейніка для України.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014