Галичина.Інфо

ПАРЄ прийняла резолюцію про стан демократії в Україні

ПАРЄ прийняла резолюцію про стан демократії в Україні Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні 26 січня ухвалила резолюцію про стан демократії в Україні. Про це стало відомо за підсумками дебатів у ПАРЄ. За прийняття резолюції проголосували 69 членів ПАРЄ, проти - 8, утрималися 14.

Зокрема, ПАРЄ підтримала поправку до своєї резолюції, якою пропонується ввести проти України санкції у разі, якщо українські власті не виконають прийняті в резолюції рекомендації. Поправка знайшла підтримку більшості депутатів.

"Асамблея закликає моніторинговий комітет продовжувати пильно відстежувати ситуацію і пропонувати будь-які подальші дії, які можуть бути зроблені Асамблеєю, аж до можливих санкцій, якщо вимоги не будуть виконані", - сказано в резолюції.

У цьому ж пункті, який був заснований на заклику ПАРЄ до термінових реформ з метою виконання Україною зобов’язань, взятих при вступі до РЄ, асамблея уточнює, що розцінюватиме "виконання цих рекомендацій і особливо тих, які пов’язані з кримінальним переслідуванням колишніх членів уряду, сигналом зобов’язання влади нормам і цінностям Ради Європи".

"Інакше, провал цього в прийнятні тимчасові рамки викличе серйозні питання стосовно принципів демократії і верховенства права, які призведуть до адекватної відповіді Асамблеї", - підкреслюється в документі.

ПАРЄ закликала Президента України Віктора Януковича розглянути усі можливі засоби, аби звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко і інших членів колишнього уряду, а також дозволити їм брати участь у майбутніх парламентських виборах.

"Асамблея просить президента розглянути усі можливі доступні йому законодавчі засоби, аби звільнити цих колишніх членів уряду і дозволити їм взяти участь у майбутніх парламентських виборах", - сказано в резолюції.

Асамблея також закликає українські власті "швидко змінити ці дві статті (за якими була засуджена Тимошенко) відповідно до стандартів Ради Європи" і зняти звинувачення з колишніх посадових осіб уряду".

ПАРЄ висловлює заклопотаність у зв’язку із станом здоров’я екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і тимчасово виконуючого обов’язки міністра оборони України Валерія Іващенка.

"Асамблея просить негайно звільнити обох з гуманітарних міркувань аж до завершення їх судового процесу, а також зважаючи на її занепокоєність з приводу застосовування в Україні досудового утримання під вартою", - сказано в резолюції.

Водночас, цей параграф був доповнений поправкою наступного змісту: "Асамблея висловлює занепокоєння у зв’язку з погіршенням стану здоров’я Юлії Тимошенко і закликає владу дозволити не висуваючи якихось умов медичне обстеження і, якщо це необхідно, лікування незалежними медиками за межами пенітенціарної служби".

Крім того, ПАРЄ вважає, що процедура призначення суддів, яка діє наразі в Україні, "підриває незалежність судової системи". "Вона пропонує владі відмінити або принаймні істотно скоротити п’ятирічний випробувальний термін для суддів і виключити Верховну Раду з процесу призначення", - йдеться в документі.

ПАРЄ також вважає, що склад Вищої ради юстиції "суперечить принципу розподілу влади, а також підриває незалежність судової системи".

У зв’язку з цим ПАРЄ пропонує українському парламенту "оперативно прийняти необхідні конституційні поправки з тим, аби виключити положення, які перешкоджають виконанню рекомендацій Асамблеї, згаданих у раніше викладених пунктах", наголошується в проекті резолюції.

Крім того, ПАРЄ висловлює заклопотаність з приводу того, що в українській системі правосуддя досить широко практикується практика утримання під вартою, "часто без підстав і вагомих причин". У зв’язку з цим Асамблея підтверджує, що, відповідно до принципу презумпції невинності, досудове утримання під вартою слід застосовувати лише як крайній захід у тих випадках, коли існує реальна небезпека того, що особа може сховатися або перешкодити правосуддю.

У проекті резолюції також наголошується, що "українській системі правосуддя властиве прихильне ставлення до сторони звинувачення". Тому ПАРЄ закликає владу забезпечити, аби у Карно-Процесуальному кодексі було згідно із законом і на практиці гарантовано "рівність зброї" звинувачення і захисту.

Вітаючи той факт, що в Україні було проведено низку важливих реформ, зокрема, в області інтеграції української економіки в європейський економічний простір, ПАРЄ ще раз нагадує про неможливість проведення реформ, необхідних Україні для виконання своїх зобов’язань перед Радою Європи, без попереднього реформування чинної Конституції.

У зв’язку з цим ПАРЄ закликає Президента і парламент "негайно розпочати комплексну конституційну реформу, не відкладаючи це до періоду після наступних парламентських виборів".

Крім того, ПАРЄ "наполегливо" закликає українську владу у повному об’ємі скористатися рекомендаціями, сформульованими у висновках Венеціанської комісії з попередніх проектів конституційної реформи, а також при підготовці нових законів, враховуючи, що попередні рекомендації не враховувалися у законах, які були згодом прийняті Верховною Радою.

ПАРЄ рекомендує зменшити виборчий поріг і виключити заборону на формування виборчих блоків у законі України про вибори народних депутатів.

Одночасно вітаючи ухвалення цього закону, ПАРЄ висловлює жаль, що основні рекомендації Венеціанської комісії, що стосуються, зокрема, прийняття єдиного виборчого кодексу і переходу на пропорційну систему з відкритими регіональними списками, не були виконані.

У зв’язку з цим, ПАРЄ підкреслює, що ухвалення цього закону не повинне використовуватися як привід для відмови від прийняття єдиного виборчого кодексу.

Крім того, висловлюється занепокоєння у зв’язку з тим, що підвищення прохідного порогу до 5% може негативно відобразитися на можливостях проходження до парламенту нових або малих партій. У свою чергу, на думку ПАРЄ, це може привести до послаблення плюралізму і наростання поляризації у новому парламенті. Тому ПАРЄ рекомендує понизити цей поріг і до наступних парламентських виборів виключити з виборчого законодавства заборону на формування виборчих блоків.

Також ПАРЄ висловлює жаль з приводу постійного включення в цей закон положень, які обмежують право осіб, засуджених за злочини, незалежно від їх тяжкості, висувати свою кандидатуру для участі у виборах, і просить прийняти поправки до Конституції, які дозволили б виключити ці положення з виборчого законодавства.

"Асамблея вважає, що майбутні парламентські вибори як лакмусовий папір дозволять перевірити прихильність України демократичним стандартам. Асамблея вважає, що участь у цих виборах міжнародних спостерігачів істотно сприятиме їх проведенню згідно з демократичними принципами. Асамблеї слід взяти участь у міжнародному спостереженні за цими виборами і направити компетентну делегацію", - переконані у ПАРЄ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » ПАРЄ прийняла резолюцію про стан демократії в Україні

топ

  Цей день в історії.
  25 вересня:

  1914 — бойове хрещення загону Українських Січових Стрільців Семенюка біля Сяноку.

  1921 - член Української військової організації С. Федак у Львові зробив замах на життя голови уряду Польщі Ю. Пілсудського.

  1939 - у Львові керівництво УНДО офіційно припинило діяльність партії. Напередодні подібні рішення ухвалили політичні проводи Української соціал-демократичної партії і Української соціалістично-радякальної партії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014