Галичина.Інфо

У Львові відзначили 600-річчя перенесення з Галича архидієцезії РКЦ

У Львові відзначили 600-річчя перенесення з Галича архидієцезії РКЦ У Латинському катедральному соборі 1 лютого відслужили урочисту месу з нагоди 600-ліття перенесення столиці архидієцезії РКЦ з Галича до Львова. Богослужіння очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон, який вперше з офіційним візитом відвідав римо-католицьку спільноту Львова. Месу спільно відслужили також глава Римо-Католицької Церкви в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький та глава Української Греко-Католицької Церкви архиєпископ Святослав (Шевчук).

Присутніми на Богослужінні були владики та духовенство РКЦ з України та Польщі, а також єпископ-помічник Львівської митрополії УГКЦ владика Венедикт та представники Православних Церков. Участь у Літургії взяв генконсул Республіки Польща у Львові та представники влади міста та області.

Месу відправляли трьома мовами: латинською, польською та українською.

Архиєпископ Мечислав Мокшицький сказав, що відчув внутрішню потребу серця звернутися до усіх присутніх на Інавгурації Ювілейного року закликом зі словами Блаженного Івана Павла ІІ: «Брати і сестри! Не лякайтеся прагнути святості! Не лякайтеся бути святими! Чиніть і сьогодні Церкву ерою святих людей!».

«600-ліття Львівської митрополії – це велика радість для Церкви в Україні, – розповів глава римо-католиків України архиєпископ Мечислав Мокшицький. – Це присутність Бога та Його благодаті серед людей. Святкуванням цього ювілею ми висловлюємо свою подяку Богові за всі ласки та дари, а також благословення, які люди отримували через Церкву впродовж цих шести століть».

За словами архиєпископа Мечислава Мокшицького, Глава та владики УГКЦ позитивно відгукнулися на запрошення відсвяткувати разом річницю Львівської митрополії латинського обряду: «Львів завжди був містом, багатим на культури. Тож 600-літній ювілей Львівської архидієцезії – це також гарна можливість розпочати міжконфесійний діалог. На наші зустрічі ми запрошували і раніше представників інших конфесій і разом молилися та вихваляли Бога. Але ювілей Львівської митрополії – це надзвичайна подія, яка має зовсім інший рівень. Зі святкуванням цієї річниці ми пов’язуємо наше служіння і розвиток духовного життя».

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові відзначили 600-річчя перенесення з Галича архидієцезії РКЦ

топ

  Цей день в історії.
  1 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014