Галичина.Інфо

"Хліб із хрящами" вже у продажу

"Хліб із хрящами" вже у продажу Дипломант "Коронація слова" 2011 року роман Михайла Бриниха «Хліб із хрящами» вже у продажу в мережі книгарень "Є". Книга видана у видавництві "Ярославів вал" (Київ, 2012, 168 сторінок, наклад 3000 штук). Наступна книга знакового сучасного українського письменника вийде в Тернополі. Договір про наміри скріплено кров'ю.

Аннотація автора:
Земля, задобрена людською плоттю, рано чи пізно розродиться. 'Радіо Живих Мерців' веде прямий репортаж про кінець світу з села Міцне на Київщині. 'Хліб із хрящами' – це роман про голод і непрощенність, про ген канібалізму і морок свідомості. Апокаліпсис не буде лагідний до тебе, й триватиме він довше, ніж пульсація інстинкту виживання. Колишній священик стоїть на порозі свого дому й молитва його проста: сокира чи таки автомат?


Рецензія. Ірина Славінська
Михайло Бриних із цим романом став лауреатом "Коронації слова" 2011 року. Пам’ятаю, тоді мені розповідали, як журі конкурсу розділилося на дві частин. Одним роман дуже сподобався, а іншим, здається, не дуже.
Думаю, те ж саме станеться з читачами роману "Хліб із хрящами".
Частина читацької аудиторії з огидою вигукне "який жах". Річ у тім, що цей роман – про зомбі. Жило собі село Міцне, і був у ньому коньячний завод, і почали працівники заводу перетворюватися на зомбі та їсти односельчан. Ось така історія.
У сюжетну лінію зомбі вплітається тема Голодомору та взагалі української історичної кривавої спадщини. Зокрема ідеться про "ген голоду" як пояснення нестримного бажання їсти плоть, тобто "хліб із хрящами".
Найбільше обурення викличе саме це. Не загальна неапетитність картинки, а спроба ввести серйозні "недоторкані" теми в треш-контекст.
Водночас саме це сподобається іншій частині читачів. Принаймні тим, хто вже втомився від високих жанрів. Масова культура має свої закономірності "перетравлювання" важливих історичних контекстів.
Для прикладу згадайте переосмислення Голокосту у "Безславних виродках" Тарантіно. "Хліб із хрящами" може бути свідченням оздоровлення української історичної пам’яті.
Зомбі – це метафора травматичного минулого. Такий образ дозволяє поговорити про помсту мертвих і відповідальність живих. І ця розмова відбудеться на якісно новому рівні.
"Хліб із хрящами", попри можливі читацькі очікування, не надто заповнений натуралістичними стенами канібалізму. Всі жахи відбуваються в романі суто схематично. Натомість детально описаний психологічний фон подій і стан живих учасників.
Персонажі межують зі штампами масової культури. Тут і бойовик-священик, і цікаві підлітки, і підпільний журналіст із "Радіо Живих мерців" тощо. Саме ця зовнішня впізнаваність забезпечує легке прочитання підтекстів.
Це психологічний роман, який прикидається жахастиком. Тому "Хліб із хрящами" може сподобатися багатьом читачам. Тут знайдуть щось цікаве і шанувальники "Пилки", і любителі серйозних тем злочину і кари.
Михайло Бриних (21.11.1974) - письменник, журналіст, режисер. Закінчив Інститут журналістики Київського університету ім. Т.Шевченка, факультет журналістики.
Автор кількох поетичних та прозової антологій сучасної української літератури. Автор романів “Реальна ніжність вирваного серця” (“Кур’єр Кривбасу”, 2001), “Електронний пластилін” (К.: Факт, 2007), “Шахмати для дибілів” (К.: Факт, 2008) та численних публікацій у літературній періодиці.
Лавреат премій за кращі публікації року журналів “Україна” (1994 і 1995) та “Кур’єр Кривбасу” (2001), премії видавництва “Смолоскип” (1996), премії “Культурний провідник року” (2007), премії “Коронація слова-2008” та “Книжка року Бі-Бі-Сі – 2008”
Працював редактором відділу культури і мистецтва журналу “Україна”, редактором відділу культури газети “Україна молода”, редактором відділу культури “Газеты по-киевски”, заступником головного редактора журналу “Книжник-review”, оглядачем газет “Коммерсант Украины”, “День”, інтернет-видання “Телекритика”. У різні часи був постійним автором, зокрема, таких видань: “Нота”, “Олігарх”, “Airport”, “Столичные новости”, “Грани +”, “ШО”, “Post-Поступ”, “Сейчас”, “Сучасність”.
Авторські колонки публікував у газетах “День”, “Україна молода”, “Без Цензури”, “Газета по-українськи”, “24”, на сайтах www.pro.ua та www.telekritika.ua
Загалом опублікував у вітчизняній та закордонній пресі більш як 500 статей та есе культурницької тематики.
Тривалий час працював та телебаченні, зокрема як редактор програми “КІН” (Міжнародний медіа-центр “Інтерньюз” – СТБ), редактор програми “Життя видатних дітей” (СТБ), автор культурницьких рубрик у ранковій програмі “Чайник” (СТБ), журналіст програми “Доброї ночі, Україно” (телекомпанія “Ера”, УТ-1), редактор програми “Не всі вдома” (1+1), ведучий інтелектуального ток-шоу “Остання барикада” (1+1), сценарист програми “Земля в ілюмінаторі” (телеканал К1).
Автор, режисер і сценарист документальних фільмів “Підземний подзвін” (Медіа-дім “Рава”, 2006) та “Сало для українців” (“Перспектива-ТБ”, 2006).
Участь в інших проектах і співпраця: режисер трьох акцій “Книжка року”, медіа-консультант Олега Скрипки (“Воплі Відоплясова”), ведучий фестивалю “Рок-Екзистенція”, ведучий багатьох літературних презентацій, автор програми “Критика культури” (радіо “Ера-FM”), ведучий у документальній стрічці, присвяченій приїзду Папи Івана Павла II в Україну та прем’єрі опери “Мойсей” (ТРК “Золоті ворота”), арт-директор “Форуму видавців” у Києві (2008).

Рекомендовано до перегляду:

» » » "Хліб із хрящами" вже у продажу

топ

  Цей день в історії.
  20 вересня:

  1916 - Митрополита А. Шептицького переведено з Курська у Суздаль у Спасо-Євфім’євський монастир.

  1921 - В канадській газеті „Робітник” від 15 вересня надруковано відозву за підписом Л. Цегельського як представника уряду ЗУНР до українців родом з Галичини та Буковини із закликом збору грошей на Першу народну позичку. Позичка, що визначалася в розмірі 1 млн. дол., призначалася на міжнародну акцію уряду ЗУНР: підтримку української армії в Чехословаччині та прискорення вирішення питання про Східну Галичину. 8% позички мали бути поверненою урядом впродовж 10 років.

  1921 - У Станіславі засновано філіал Музичного товариства ім. М. Леонтовича. Філіалом відкрито Вищий музичний інститут.

  1998 - На Івано-Франківщині відбулися урочистості "Гомін віків", присвячені 1100-річчю Галича. Відкрито відреставровану центральну історичну частину міста, дзвіницю та пам\'ятник князю Данилу Галицькому.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014