Галичина.Інфо

У Тихому океані спіймали гігантських креветок

У Тихому океані спіймали гігантських креветок Сім надгігантських істот, схожих на креветок, виловили в жолобі Кермадек у південно-західній частині Тихого океану вчені з університету Абердіна (University of Aberdeen) і національного інституту водних та атмосферних досліджень Нової Зеландії (NIWA).

Група вчених встановила на дні камеру та спеціальну пастку з надією спіймати або хоча б сфотографувати рідкісних риб — морських слимаків (Pseudoliparis amblystomopsis).

Проте, коли вони дістали установку з уловом, то були дуже здивовані, знайшовши там дивну бліду істоту.

"Я побачив амфіпода набагато більшого, ніж узагалі міг собі уявити, — розповідає доктор Ешлі Роуден (Ashley Rowden). — Це все одно, що побачити таргана завдовжки з ногу".

Зазвичай амфіподи або бокоплави мають довжину всього 2-3 см. Деякі антарктичні особини виростають до 10 см. Але знайдені ракоподібні перевершували навіть цих "гігантських" родичів у кілька разів. Найбільша особина з дев'яти, зафіксованих камерою, була завдовжки 34 см.

Найбільший екземпляр минулих років (був сфотографований на глибині близько 5300 метрів на дні Тихого океану в кінці 1980-х) сягав у довжину "всього" 28 см.

"Те, що така велика тварина залишалася настільки довго непоміченою, ще раз доводить, як мало ми знаємо про життя в жолобі Кермадек, одній із найглибших западин океану й унікальному середовищі існування", — зазначили вчені.

Повідомлялося, що 2010 року у водоймах Великобританії були помічені нові види прісноводних креветок, що поглинали слабші види й порушували популяцію комах.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Тихому океані спіймали гігантських креветок

топ

  Цей день в історії.
  6 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014