Галичина.Інфо

Азіатські сонечка витісняють європейських родичів — біологи

Азіатські сонечка витісняють європейських родичів — біологи Британські біологи довели, що переселення азіатських сонечок Harmonia axyridis до Європи спричинило часткове вимирання місцевих видів сонечок в Англії, Бельгії та Швейцарії. Стаття опублікована в журналі Diversity and Distributions, коротко про роботу повідомляє BBC News. Свої результати вчені анонсували ще в червні 2008 року, проте вийшла їхня робота тільки зараз.

Сонечко Harmonia axyridis відоме як дуже ненажерливий хижак, що харчується попелицями і червцями, це і призвело до її широкого використання як біологічного агента в боротьбі зі шкідниками.

Так, у 2001-му її завезли в Бельгію, а в 2004-го до Швейцарії та Англії, де її прозвали "арлекіном" через великі розміри та яскраво-червоне або чорно-червоне забарвлення.

Вчені створили математичну модель, за допомогою якої оцінили розміри популяцій місцевих видів сонечок до появи "арлекіна" й після.

Виявилося, що деякі види, наприклад Adalia bipunctata, знизили свою чисельність на 30 відсотків у Бельгії і 44 відсотка в Англії за останні п'ять років. Схожу тенденцію помітили і щодо інших видів.

Дослідники вважають, що, ймовірно, це пов'язано з розмірами та забарвленням Harmonia axyridis. У недавній роботі інша британська група біологів показала, що більш червоні та вгодовані сонечка є і більш отруйними для птахів й інших хижаків, тоді як більшість європейських видів мають менші розміри і більш бліде забарвлення порівняно з "арлекіном". В однакових екологічних умовах це призводить до кращої виживаності "прибульця". Також азіатські жуки набагато частіше спаровуються, ніж європейські.

Біологи побоюються, що вибухове зростання популяції "арлекінів" і зниження чисельності корінних видів сонечок може створити дисбаланс в екосистемі й мати руйнівні наслідки.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Азіатські сонечка витісняють європейських родичів — біологи

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014