Галичина.Інфо

У Кракові похоронили лауреата Нобелівської премії Віславу Шимборську

У Кракові похоронили лауреата Нобелівської премії Віславу Шимборську 9 лютого у польському місті Кракові відбулася церемонія поховання лауреата Нобелівської премії з літератури Віслави Шимборської. Видатна письменниця померла 1 лютого у своєму домі уві сні. Їй було 89 років.

Попри прохання Шимборської про скромне поховання, до Кракова прибули державні чільники та прихильники її поезії.

У світській церемонії взяли участь президент Броніслав Коморовський, прем’єр-міністр Дональд Туск, спікери cейму та cенату, міністри, парламентарії та представники органів місцевої влади. В останню дорогу Шимборську провели сотні мешканців Кракова.

Згідно із заповітом її поховано у родинній гробниці на Раковицькому цвинтарі. Під час супроводу урни з порохом аж до вечора на цвинтарі звучали улюблені пісні Шимборської у виконанні джазової вокалісти Елли Фіцджеральд.

А опівдні, замість традиційної мелодії, яку грає трубач на вежі Собору Пресвятої Марії Діви у центрі міста, прозвучав фрагмент пісні на слова Віслави Шимборської Ніщо не буває двічі.

"Моцарт поезії"

Віслава Шимборська народилася у 1923 році. Уперше її вірші було опубліковано у 1945 році на сторінках краківської газети Dziennik Polski. Шимборська писала також для інших польських газет та літературних журналів.

Сімома роками пізніше видала першу збірку поезії. Загалом їх є більше двадцяти. Її вірші перекладено на понад 40 мов. Українською вірші польської поетеси перекладали, зокрема, Дмитро Павличко та Григорій Кочур.

За свою творчість Шимборська у 1996 році отримала Нобелівську премію з літератури за "поезію, яка з іронічною точністю проявляє історичні та біологічні явища в контексті реальності людства". Її в одному з відгуків назвали поетичним відповідником Моцарта.

Державні та літературні відзначення не вплинули на її характер. Шимборська й надалі залишалася простенькою і скромною жінкою.

Високо цінувала творчість українських письменників. Разом з польським письменником Чеславом Мілошем, також лауреатом Нобелівської премії, організувала у Кракові зустрічі письменників зі Сходу і Заходу.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Кракові похоронили лауреата Нобелівської премії Віславу Шимборську

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014