Галичина.Інфо

Вчені довели, що філіппінські довгоп'яти не мовчать

Вчені довели, що філіппінські довгоп'яти не мовчать Філіппінські довгоп'яти можуть надсилати один одному ультразвукові сигнали, попереджаючи про наближення хижака чи іншої небезпеки. Такого висновку дійшли біологи з Університету Гумбольдта в Каліфорнії (Humboldt State University). Результати їхньої роботи опубліковані в журналі Biology Letters. Коротко про дослідження повідомляє New Scientist.

Вчені були заінтриговані тим, що дуже часто не чули ніяких звуків, у той час як довгоп'яти широко відкривали роти, немов викрикуючи щось.

Розмістивши 35 диких довгоп'ятів перед ультразвуковим детектором, біологи встановили: те, що раніше вважалося "позіханням", насправді — пронизливі крики за межами людського сприйняття. В середньому їхня частота сягала 70 кілогерц.

Дослідження показали, що межа сприйнятого ультразвуку в довгоп'ятів складає 91 кілогерц.

Відомо, що багато ссавців — китоподібні, домашні коти, деякі види кажанів і гризунів здатні виробляти і сприймати сигнали ультразвукового діапазону.

Однак показники, досягнуті довгоп'ятами, стали, згідно з інформацією авторів роботи, найвищими серед усіх сухопутних ссавців.

Довгоп'яти ведуть переважно нічний спосіб життя, де зайвий шум може привернути увагу хижака або розкрити місцеположення особини. А обмін ультразвуковими сигналами, нечутними для більшості хижаків, дозволяє спілкуватись непомітно.

Раніше британські вчені, співробітники університету міста Ексетер з'ясували, що овочі вміють "розмовляти" між собою.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Вчені довели, що філіппінські довгоп'яти не мовчать

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014