Філіппінські довгоп'яти можуть надсилати один одному ультразвукові сигнали, попереджаючи про наближення хижака чи іншої небезпеки. Такого висновку дійшли біологи з Університету Гумбольдта в Каліфорнії (Humboldt State University). Результати їхньої роботи опубліковані в журналі Biology Letters. Коротко про дослідження повідомляє New Scientist.Вчені були заінтриговані тим, що дуже часто не чули ніяких звуків, у той час як довгоп'яти широко відкривали роти, немов викрикуючи щось.
Розмістивши 35 диких довгоп'ятів перед ультразвуковим детектором, біологи встановили: те, що раніше вважалося "позіханням", насправді — пронизливі крики за межами людського сприйняття. В середньому їхня частота сягала 70 кілогерц.
Дослідження показали, що межа сприйнятого ультразвуку в довгоп'ятів складає 91 кілогерц.
Відомо, що багато ссавців — китоподібні, домашні коти, деякі види кажанів і гризунів здатні виробляти і сприймати сигнали ультразвукового діапазону.
Однак показники, досягнуті довгоп'ятами, стали, згідно з інформацією авторів роботи, найвищими серед усіх сухопутних ссавців.
Довгоп'яти ведуть переважно нічний спосіб життя, де зайвий шум може привернути увагу хижака або розкрити місцеположення особини. А обмін ультразвуковими сигналами, нечутними для більшості хижаків, дозволяє спілкуватись непомітно.
Раніше британські вчені, співробітники університету міста Ексетер з'ясували, що овочі вміють "розмовляти" між собою.
Рекомендовано до перегляду:
Американські дослідники з'ясували біохімічний механізм дії рослинного екстракту, що здавна застосовувався в традиційній китайській медицині для лікування малярії, повідомляє EurekAlert!. Цей механізм свідчить про те, що активний інгредієнт екстракту
Британські біологи довели, що переселення азіатських сонечок Harmonia axyridis до Європи спричинило часткове вимирання місцевих видів сонечок в Англії, Бельгії та Швейцарії. Стаття опублікована в журналі Diversity and Distributions, коротко про
Сім надгігантських істот, схожих на креветок, виловили в жолобі Кермадек у південно-західній частині Тихого океану вчені з університету Абердіна (University of Aberdeen) і національного інституту водних та атмосферних досліджень Нової Зеландії
Келих червоного вина може компенсувати брак фізичної активності, до такого несподіваного висновку дійшли вчені з Франції. Вчені і раніше говорили про користь ресвератролу, що міститься у вині, і який зміцнює стінки судин, знижує рівень "поганого"
Вчені Каліфорнійського університету (США) дійшли висновку, що люди, які перебувають у дружніх стосунках, мають генетичні схожості, що може бути виправдане з точки зору еволюції і виживання...