Галичина.Інфо

УГКЦ відкрила рік пам’яті Патріарха Йосипа (Сліпого)

УГКЦ відкрила рік пам’яті Патріарха Йосипа (Сліпого) Під час Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся 8 - 9 лютого 2012 року в Брюховичах поблизу Львова було відкрито Рік пам’яті Блаженнішого Патріарха Йосифа (Сліпого) на честь 120-ї річниці від його народження, яке відзначатиметься 17 лютого. Про це йдеться в Посланні Синоду Єпископів до вірних з нагоди 120-річного ювілею Патріарха Йосифа (Сліпого). Про це повідомили в Департаменті інформації УГКЦ.

Єпископи в посланні пригадують, що в Патріарх Йосиф – «живе втілення долі Української Церкви і нашого народу в ХХ столітті – його, як і багатьох інших, було незаконно позбавлено свободи (18 років ув’язнення) збиратися з одновірцями. Його, як і мільйони українців, прирекли на тортури в катівнях НКВД/КГБ і на мучеництво в ГУЛАГу. Але якщо в ув’язненні він був «німим свідком Церкви», то згодом, уже на поселеннях (за межами України), він став голосом «мовчазної Церкви» та її духовною опорою, ніколи не забуваючи про тих своїх земляків, які й далі каралися в неволі».

Владики УГКЦ вважають, що всі ці слова сказані й до нас сьогодні. «До тих, кому доводиться жити в умовах вибіркового правосуддя, дедалі більших обмежень у праві на зібрання й демонстрації, на отримування та поширювання правдивої інформації, у час витіснення національної мови та культури з суспільного життя. В Україні, на жаль, не припиняється лиха традиція зловживання владою і зневажання гідності людини, порушення національних, культурних і релігійних прав, гребування своїм, рідним, що супроводжується погонею за почестями й жадобою влади», – мовиться в посланні Синоду.

На думку Синоду, погляди Патріарха Йосифа на національну єдність сьогодні «стають дороговказом», оскільки й зараз є брак єдності знову стає «нашою національною бідою, коли народ штучно ділять за регіональними, історичними, мовними й культурними ознаками».

У посланні наголошується, що саме завдяки Патріархові Йосифу, Церква в діаспорі не просто вижила – вона стала світовою Церквою, без якої сьогодні вже важко уявити собі ландшафт Католицької Церкви у світі.

«Тому й нормативними є для нас сьогодні ті два фундаментальних принципи, якими Патріарх Йосиф охарактеризував церковну самобутність нашої Церкви: перший – сопричастя з Єпископом Риму, і другий – вірність східнохристиянській візантійській традиції», – наголошує Синод.

Тож, єпископи заохочують вірних Церкви молитися за прославу Йосифа (Сліпого) і брати участь у святкових заходах, запланованих Церквою та органами державної влади на цей ювілейний рік, проте найкращий спосіб його вшанувати – «зробити своїми ідеали Патріарха Йосифа».

Верховний архієпископ Йосип Сліпий – єпископ УГКЦ, кардинал Римо-Католицької Церкви. З 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський. З 23 грудня 1963 року – Верховний Архієпископ Львівський – предстоятель УГКЦ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » УГКЦ відкрила рік пам’яті Патріарха Йосипа (Сліпого)

топ

  Цей день в історії.
  6 серпня:

  1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.

  1914 — Австро-Угорщина оголосила війну Росії.

 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014